Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit és hogyan csináljak, hogy...

Mit és hogyan csináljak, hogy egy süni "bolodog" legyen?

Figyelt kérdés

Szóval lehet ,hogy lessz sünim, és egy csomó kérdésem lenne:

Kb mekkor, és milyen ketrecet/ terráriumoot ajánlotok?

Mennyibe kerül egyet megvenni a tenyésztőtől?

Nagyon aktív este? és mennyire szeret aludni napközben?

Olyan kis hörcsög labdába bele lehet rakni??

Bárhová elvégzi a dolgát, v csak olyan alomszerűbe kakál??

Sokat eszik?

Milyen gyakran tisztítsam a ketrecét?

Létezik albínó süni is?

Szeret labdákkal v valamilyen kis dolgokkal játszani?


Bocsi ha hülye kérdések, de ez engem nagyon érdekel!



#állat #tüske #sün #kis gerinces
2012. okt. 13. 11:57
 1/7 anonim válasza:
0%
egyszer ólvastam róluk, és állítólag nagyon maguknak valók, nem szeretik a dédelgetést, és morcosak :D
2012. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Házi süniről lenne szó :) Ők már nem annyira morcik :)
2012. okt. 13. 12:08
 3/7 anonim válasza:
0%
dehogy nem nagyon is morcik!! nehogy azt hidd hogy nem!!!!!!
2012. okt. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kezdetnek jó lenne tudni milyen fajta sünire gondolsz pontosan, mert több van. Ha az afrikai fehérhasúra gondolsz, akkor tudok írni egy-két dolgot róla. De a legjobb lenne ha tenyésztők oldalait nézegetnéd!

Akkor morcosak, ha nem foglalkoztak velük/vele kiskorától kezdve. Az enyém ha felébresztem, és megérzi az illatom lelapítja a tüskéit és engedi kivenni magát, nem puffog és nem meregeti a tüskéit. Persze, ha nem tenyésztőtől van valószínűbb, hogy morcos lesz ott nem nézik a felmenők génjeit, nem foglalkoznak a szaporítók fele annyit sem egy sünivel mint a tenyésztők. Nappal szinte egyáltalán nem kelnek fel, éjszakai állatok. 120-as ketrec vagy terrárium kell egy süninek minimum. Az ára nemtől, színtől, felmenőktől és még sok mástól függ. A hörcsöglabda kicsi, a görény méretű már jó, de max. 20 perc/nap, jobb a futókerék az imádják. A többi kérdésedre a választ meg nézd meg a tenyésztők oldalán.

2012. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia.


1. min fél m2-es ketrec/terrárium kell egy süninek. mindegy melyik, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. én a ketrecet részesítem előnyben.

2. egy süni kb 10-15.000 Ft-tól kezdődik tenyésztőnél. az ár sok mindentől függ. általában a fiúk olcsóbbak, illetve a gyakori színek.

3. igen, nagyon aktív este. szinte egész nap alszanak, úgyhogy van mit bepótolni éjszaka. A kisebb sünik (még) felkelnek napközben is, időnként kijönnek enni, de jobban szeretnek a sötétben mászkálni. persze fel lehet ébreszteni őket nap közben is, de ezt nem minden süni fogadja jól. de egy jó helyről származó süni, akkor is, ha morcosabb fajta, ha megismeri a gazdáját, akkor megnyugszik hamar. a legjobb időszak a sünivel való foglalkozásra a késő délután-kora este, mikor már lassan magától is felébredne.

4. a hörcsög labda állatkínzás, a hörcsögöt sem tenném bele. nem tud vele megállni... ne tedd semmiféle labdába, nem mintha kényelmesen elférne benne. ellenben a ketrecébe lehet tenni futókereket, ebből min 28cm átmérőjű a megfelelő a süniknek.

5. meg tudja tanulni, hogy csak a macskaalomba végezze a dolgát. a legjobb, ha olyan helyről hozod el, ahol ezt már tudja. ez igazából ösztönös, de nem árt, ha már a mamájától ezt látja. nekem az egyik sünim csak azért sem akart egy ideig oda kakálni és pisilni, úgyhogy kicseleztem és átraktam az almot a kedvenc helyére, így már jó volt neki. szóval nem csak maga az alom számít feltétlenül.

6. hogy sokat eszik e az elég relatív. mihez képest? egy hörcsöghöz képest igen, de egy macskához képest nem. nem túl költséges egyébként etetni. de az etetés egy nagyon hosszú téma, nem írnék most róla többet.

7. a ketrecét minden nap ki kell takarítani kisebb részben. ha már szépen alomra jár, akkor az esti pisit és kakit ki kell venni minden nap, a tiszta részeket pedig elég hetente (vagy ahogy jónak látod) tisztítani.

8. igen, létezik albínó sün. ez az egyik legolcsóbb szín, szóval költséghatékony, ha pont ez tetszik. :) tenyésztési szempontból nem túl értékes. egyébként létezik tiszta fehér fekete szemekkel is (leuzist), ez ellenben már a drágább színek közé tartozik.

9. nem minden sün szeret játszani kis tárgyakkal, de van amelyik nagyon. az enyémek a sípoló gumikacsát imádják és a bőrből készült dolgokat. de tudok süniről aki szeret labdázni.

2012. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló nagyjából mindent leírt. Annyit tennék még hozzá, hogy, ha azt akarod, hogy egészséges legyen, akkor szuperprémium száraztáppal etesd, kb.1-2 evőkanállal fogyaszt naponta. Ehhez jön még az élőeleség és egyéb kiegészítők. A jobb tenyésztők nagyon sok infot feltesznek a honlapjukra érdemes olvasgatni, pl. itt: www.torpesun.eu

A "hörcsöglabda" nem jó, olyat ne vegyél. Félnek benne a sünik, összekakilják, aztán tapicskolnak benne. 28-30 cm átmérőjű futókerék kell.

2012. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


1.Egy süninek minimum 1 méter szer 0,5 méteres ketrec kell.

2.10 000-25 000 forintig terjed

3.A sündisznó alapvetően éjszakai állat körülbelül este 6-7 órakor ébred és hajnalig fen vannak.(Mi általában megetetjük csirkehússal v agy lisztkukaccal valamint zöldségekkel tejet és tejterméket ne adj neki mert laktózérzékeny,utána kirakjuk a konyhába játszani(imád papírgurigával a fején játszani))

4.Belehet rakni a miénk nemigen foglalkozott vele inkább a papírgurigát szereti.

5.Szinten mindenhova elvégzi a dolgát de érdemes kialakítani egy kis helyet a ketrecében macskaalommal ahova végezheti a dolgát.

6.Napi adagja körülbelül 10 gyászbogárlárva, vagy 2 evőkanál lisztkukac de száraztál mindig legyen előtte.ű

7.körülbelül 1 havonta kell almot cserélni de a kákát és pisit minden nap ki kell vennia ketrecből.


Ajánlom figyelmedbe a következő videókat


etetés: http://www.youtube.com/watch?v=N-wzuM5ZO5c


Ketrec: http://www.youtube.com/watch?v=ioawnN0fOPs&list=UUjm6vwhrvUZ..


Fürdetés: http://www.youtube.com/watch?v=5xdJRcwPG0c&list=UUjm6vwhrvUZ..


Alpok: http://www.youtube.com/watch?v=RHVcvc73mMY



Remélem segítettem ha van más kérése is írd le ahogy tudok válaszolok rá .

2012. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!