Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki tud mondani egy jó...

Valaki tud mondani egy jó törpenyuszis oldalt? Amúgy a törpenyuszit lehet egyedül tartani?

Figyelt kérdés
minél hamarabb kéne a válasz!
2009. aug. 7. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Igen, sőt, egyedül is kell.

jelnlg építema weboldalamat, pár nap múlva fenn van.

torpenyul.hu pl. egész korrekt

2009. aug. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem kell egyedül tartani, de lehet hogyha elég időt tudsz rászánni és tudsz vele sokat foglalkozni. Egyébként nekik is az az ideális ha van társaságuk, jobban kibontakozik úgy a személyiségük, de egyedül is jól elvannak. A torpenyul.hu tényleg nagyon jó oldal, minden információt megtalálsz ott és nagyon jó a fórum is.
2009. aug. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A [link] a hivatalos oldala a törepnyul klubnak. És igen, korrekt adatok vannak fenn, mert tenyésztőktől van és hivatalos forrásokból, szakértőktől! Az összes többi oldal vagy megbízhatatlan, vagy innen vette az adatokat.


Törpenyuszit lehet társaságban és egyedül is tartani. Az nem igaz, hogy egyedül kell... szerintem erre is van utalás a torpenyul.hu-n. Ha új oldalt készítesz (első válaszoló), kérlek nézesd át szakértővel mielőtt közzéteszed. Nagyon sok kontár oldal van, káros információkkal. :(


A kérdezőnek. Az oldalon találsz fórumot és elérhetőségeket is, akiktől kérdezhetsz. Inkább legyen több kérdésed mint egy sem, mielőtt hazaviszed a nyuszidat. Nagyon szívesen válaszol bárki, és akár én is.

2009. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is van törpenyuszim és egyedül van tartva.A [link] amit a nyulakról tudni kll résznél csomó érdekesség van.
2009. aug. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja meg a Gy.I.K résznél.
2009. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A kérdező gondolom első nyulas, elég baja lesz egy nyúllal is, tartsa csak egyedül.

A nyulak személyiségek, van amelyik jól kijön a fajtársával, van, amelyik nem.

Két nyulat csak akkor érdemes együtttartani, ha két lány vagy épp két fiú(ha egy alomból vannak harc nélkül megvannak max. 6 hónapos korukig, onnantól fogva verekszenek), esetleg egy lány-egy fiú de mind a kettő ivartalanítva van(amit ugye csak idősebb korban lehet). Bármi is lesz, rengeteg a macera, míg el nem döntik a sorrendet, hogy ki lesz a főnyúl.

Ráadásul a nyúlnak inkább a gazdájához kéne ragaszkodnia, mint egy másik nyúlhoz. Ha már képes egy nyulat helyesen felnevelni, utána jöhet a második.


Más állatokkal nem érdemes együtt tartani, mert ki tudja hogy reagál. Nem ritka, hogy a kisnyuszi jól elvan egy tengerimalaccal, aztán egy rosszabb pillanatában, vagy épp ivaréréskor felhasítja annak a gyomrát vagy agyonharapdálja.


A különbség az, hogy én elfogadom a kritikát, és a másik véleményét, míg a 'kontár' oldalak sokszor nem.

2009. aug. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akár első nyula van valakinek, akár nem azt már az elején kell eldönteni, hogy 1 vagy több nyulat fog valaki tartani, mert a későbbiekben már nehezebb hozzászoktatni az új jövevényhez.


Az igaz, hogy egy alomból könnyebb összeszoktani a nyuszikat, de nem fél éves korukig, mert akkor már javában ivarérettek. Kb 4 hónaposan már gondoskodni kell arról, hogy ne legyenek kisnyuszik, mert ilyenkor már lehetnek új jövevények. A legjobb megoldás az ivartalanítás. Ez segít az agresszivitást is kordában tartani.


Az sem igaz, hogy nem függő a párban tartás. Két lány általában a legrosszabb választás, mert ők agresszívabbak és jobban területvédők. DE! Nyúlvérmérséklettől függ igazából valamint dominanciától. Vannak domináns és kevésbé domináns nyulak. Két domináns nyúl soha nem fog kijönni egymással.


Az igaz, hogy ha több nyuszi van, akkor ők inkább egymáshoz lesznek közelebb mint a gazdihoz, de ez teljesen természetes és egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem fogják a gazdit szeretni. Ez nagyban a gazditól függ.


Más állatokkal nem azért nem szabad együtt tartani, mert "ki tudja, hogy reagál", hanem azért, mert eltér az életmódjuk. Egy nyúl és egy tengerimalac táplálkozás, életsítusa különböző és sajnos nagyon nem helyes, hogy sok gazdi együtt tarja őket. Az meg pláne nem, hogy sok állatkereskedésben is együtt tartják a szerencsétleneket.

A másik meg, hogy egy nyuszi jóval nagyobb egy malacnál, így bármikor könnyen megsértheti, akár akaratlanul is.


A 11:46-nak.

Örülök, hogy jól bírod a kritikát, pont ezért javasoltam, hogy mielőtt közzéteszed az oldalad inkább nézesd meg valakivel, mert már láttam máshol is, hogy írtál olyan dolgokat, amik nem (egészen) felelnek meg a valóságnak. Nem kötözködni akarok, eszem ágában sincs, csak jobban örülnék neki (én is és mások is, a törpenyul.hu-ról), ha olyan információ kerülne fel a netre, aminek van alapja. Mert az hasznos a nyusziknak és a gazdiknak is.

Remélem ezt megérted és te is így gondolod.

2009. aug. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kiegészítéseiddel egyetértek.

Nem értem hogyan nézhettél utána a válaszaimnak, hisz csak százalékokat látunk a másikból.

Nem tartom magam szakértőnek, de mielőtt kijelentek valamit utánanézek több forrásból is, amit sok tenyésztő és 'szakértő' elfelejt megtenni, így mégiscsak egy szélesebb nézőpontot tudhatok magaménak, és csak azt fogadom el, ami már kipróbált és bevált.


Sajnos Magyarországon nem tudnak annyit a házinyulakról, mint kellene, külföldön azért ennek nagyobb hagyománya van, ezért vagyok kapcsolatban külföldi tenyésztőkkel és ezért böngészek külföldi honlapokon.


A kérdés feltevőjének akarok jót. Jobb ha nem két vagy több nyúllal kezdi el, és jobb, ha nem tartja más állatokkal együtt.

Mellesleg, bár a kiegészítéseid megfeleltek a valóságnak, semennyit nem vontak le a válaszaim értékéből, mivel mind a ketten ugyanazon a véleményen vagyunk.


És de, kötözködni akarsz, de nem bánom, amíg tanulok belőle:)

Az oldalam 11-én fenn lesz a világhálón, szerettem volna már előre is egy linkcserét a torpenyul.hu-val, akik rám se bagóztak, vissza se írtak.

2009. aug. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akár első nyula van valakinek, akár nem azt már az elején kell eldönteni, hogy 1 vagy több nyulat fog valaki tartani, mert a későbbiekben már nehezebb hozzászoktatni az új jövevényhez.


Ezzel nem értek egyet. Lehet, hogy az első pár hónapban jól megvannak egymással, de egy idő után kénytelenek leszünk elválasztani a nyulakat, így majdnem az elejéről indulunk, vagyis kezdődhet az összeszoktatás. Ekkor megindulnak a harcok a rangsor kialakításáért.

Ha egy új nyulat hozunk a már meglévőhöz, az első nyulunk nyilván védi a területét, így persze csaták várhatóak. Az eredmény minden szempontból ugyanaz: harc addig, míg nincs meg a rangsor.


Az igaz, hogy egy alomból könnyebb összeszoktani a nyuszikat, de nem fél éves korukig, mert akkor már javában ivarérettek. Kb 4 hónaposan már gondoskodni kell arról, hogy ne legyenek kisnyuszik, mert ilyenkor már lehetnek új jövevények. A legjobb megoldás az ivartalanítás. Ez segít az agresszivitást is kordában tartani.


Ha jól emlékszem, én két lányról és két fiúról írtam, nem vegyes párosról.

Ilyen korán én még nem javasolnám az ivartalanítást.


Az sem igaz, hogy nem függő a párban tartás. Két lány általában a legrosszabb választás, mert ők agresszívabbak és jobban területvédők.


Itt eltérnek a vélemények, nem lehet általánosítani, hiba, hogy én megtettem, elnézést. Tök mindegy a nyulak neme, a természetüktől függ.


Két domináns nyúl soha nem fog kijönni egymással.

Az enyémek mégis kijönnek egymással.


Az igaz, hogy ha több nyuszi van, akkor ők inkább egymáshoz lesznek közelebb mint a gazdihoz, de ez teljesen természetes és egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem fogják a gazdit szeretni. Ez nagyban a gazditól függ.


A gond inkább az, hogy több idő míg a gazdihoz szoknak, mert ott vannak támasznak egymásnak, így a gazdit az első pár hónapban le se tojják.

Sajnos nem mindenkinek van türelme ehhez.


Más állatokkal nem azért nem szabad együtt tartani, mert "ki tudja, hogy reagál", hanem azért, mert eltér az életmódjuk. Egy nyúl és egy tengerimalac táplálkozás, életsítusa különböző és sajnos nagyon nem helyes, hogy sok gazdi együtt tarja őket. Az meg pláne nem, hogy sok állatkereskedésben is együtt tartják a szerencsétleneket.

A másik meg, hogy egy nyuszi jóval nagyobb egy malacnál, így bármikor könnyen megsértheti, akár akaratlanul is.


Ezzel teljesen egyetértek. Úgy emlékszem én is említettem, hogy sérülést okozhat a nyúl a malacnak.

2009. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!