Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki segítene törpenyúllal...

Valaki segítene törpenyúllal kapcsolatban? Mi kell a tartásához?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy törpenyulat! Kutyával mennyire tartható (nem nagyon állatbarát kutya:s)? De a szobámba lenne az emeleten. Naponta mennyit tartózkodnak ketrecen kívül? Indulásként mennyibe kerülne? Hány éves kortól vehetném magamhoz? Kertben szeret lenni ? Hányszor kell etetni? Annyira aranyosak.:) 14 éves lány. Köszönöm!

2012. okt. 28. 21:34
1 2
 1/19 anonim válasza:

Mi felszereléssel együtt 20.000Ft-ért vettük a ketrecet.

A nyuszi reggel-este kap enni, sok szénát kell, hogy kapjon a fogkoptatás miatt.

Naponta 1-2 órára engedjük ki futkározni. Kertbe nem mertük még levinni meg ne csípje valami bogár.

Kutyát ne engedd a közelébe, nehogy véletlenül nekiugorjon, vagy a nyuszi megijedjen.

Mi tenyésztőnél vettük a nyuszit

2012. okt. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
hát attól függ.kutya mellé eleve nem ajánlom mert extra odafigyelést igényel, a ketrec árak kompletten felszerelve naggyából 13.000-15.000 Ft-ba vannak ha újat veszel, a ketrec mérete minimum legyen 60 x 90-es,használt ketrecet tudsz venni pl. a vaterán, apródon vagy jofogason, ez kb. 7000-8000 Ft körül mozognak, kell alom lehetőleg forgács, golyós itató, bujóhely, fogkoptató,rágóka,tálka, száraztáp, zöldségek, a nyuszi szereti ha kiengedik, de vigyázz előre szólok mindent meg fog rágni, nagyából ennyi, mindig kell hogy legyen előtte amit rághat, a száraztáp mindig előtte kell hogy legyen mivel rágcsáló, friss vízzel, friss zöldtakarmányra (fű, lucerna, zöldség) pedig nem itatunk csak 3-4 óra elteltével, a kertbe nagyon kell rá figyelni ha kiengeded pl. macska, kutyaveszély, de el is bújhat és megsérülhet, nagyából ennyi
2012. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:

, úgy biztosabb, hogy honnan származik.

Remélem segítettem valamit.

Sok szerencsét!:)

L/15

(ez lemaradt, 1. voltam)

2012. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ja és elfelejtettem a szénát!!! a legfontosabb
2012. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!:) igazából kicsit félek:/ Mert anyukám nem annyira szereti a rágcsálókat, és lehet, hogy most a felvételi miatt nem lenne elég időm gondozni, és figyelni rá. Majd tavasztól több szabadidőm lesz:) Akkor újra próbálkozom, de addig tájékozódom utána olvasok!
2012. okt. 28. 22:03
 6/19 anonim ***** válasza:
2. válaszoló, a MINIMUM KETREC A 100x50-es!!!
2012. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És tényleg van szaga a törpenyuszinak? Egyik ismerősöm szerint szobámba semmiképp ne tartsam, mert nagyon büdös...
2012. okt. 29. 11:00
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem mindennel együtt (beleértve a nyuszit is,aki 10ezer ft volt),35ezerbe került a felszerelés.

Azt olvasni sok helyen,hogy 2-3órára legalább legyen kiengedve.Az enyém ettől jóval többet van kint.Ha itthon vagyok akkor egész nap,de ha suli van,vagy egyéb program akkor is 6-7-8órát kint van.Minél többet tudod kiengedni,annál jobb.:)

Kertbe én nem viszem,mert nincs kertünk.De biztos,hogy élvezné.

A ketrec legalább 100*50-es legyen.

Én nem almozom az egész ketrecet.Csak a "wc"-be teszek fapelletet.

Enni nálam napi 3-szor kap,reggel este a tápot,délután a zöldség/gyümölcsöt.Szénának meg mindig előtte kell lenni.Fogkoptatásra is ez a legjobb,na meg a gallyak.(Fűzva a kedvenc.:) )

Ha majd úgy döntesz magadhoz veszel egy nyuszit,akkor ajánlanám,hogy tenyésztőtől vegyél.

(Ja,és a nyuszik nem rágcsálók.:) )

2012. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor büdös,ha nincs rendesen takarítva.Na meg,ha ivarérett lesz,akkor büdi lesz a pisije.De ha fapellettel almozol,és rendszeresen takarítod,akkor nem rossz.

Én most jelenleg forgácsal almozok,mert elfogyott a pellett.Na ez büdös.3-szor belepisil és takaríthatom újra.

2012. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"a száraztáp mindig előtte kell hogy legyen mivel rágcsáló"

Ezzel nem értek eggyet,a szénának kell mindig előtte lennie,nem a tápnak.Tápból a törpenyuszinak nem kell sok,csak 1-1evőkanálnyi.

2012. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!