Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Piros dudor a patkány hátsó...

Piros dudor a patkány hátsó lábai talpán?

Figyelt kérdés
Van egy hihetetlenül aranyos és mókás, lassan két éves hím patkányom. Már egy ideje piros dudor van mind a kettő hátsó talpán, mikor észrevettem, azonnal rohantam vele az állatorvoshoz, mert sokat olvastam a patkányokról, nagyon szeretem őket és hallottam a 'bumblefoot' nevű betegségről. Na mármost, két állatorvosnál is jártam vele, egyik se hallott a betegségről, csak a talpfekélyről, de azt mondták, hogy nem az, teljesen normális bőrkeményedés... Én ezen nagyon meglepődtem és (tudom, nem én vagyok a doki, de) kételkedtem is bennük, azért is, mert elkezdett sántítani a jobb hátsó lábára. Ezt közöltem az állatorvossal, meg is mutattam neki, de nem talált semmilyen okot rá ami miatt sántíthatott volna, pl. törést. Én még mindig meg voltam ijedve, hát a pihentető módszert alkalmaztam, pár napig kisebb ketrecbe tettem, és kevesebbet engedtem a szobába szaladgálni, de mivel sántított, nem is volt sok kedve hozzá. 3-4 nap után újra rendesen tudott járni, megint vidám, szaladgálós pati lett. Viszont a mai napig ott vannak a talpain azok a bizonyos dudorok. E-mailt is írtam egy angol állatorvosnak, ő is megnyugtatott, hogy nagy valószínűséggel nem 'bumblefoot'. Pati gazdik, ti tapasztaltatok hasonlót? Kérlek, segítsetek, hogy mi lehet ez! :(

2012. nov. 8. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Pedig eléggé talpfekélynek hangzik. Az enyémnek is volt, egyébként neki se múlt el teljesen sose, gyógyulás után neki is visszamaradt ilyen "bőrkeményedés", de legalább nem gennyesedett, nem fájt neki. Tartsd puha almon, a ketrecében a polcok pedig ne rácsból legyenek, vagy ha abból vannak, fedd be valamivel, így kisebb eséllyel újul ki. Látogass el ide is, itt biztos többen tudnak segíteni: [link]
2012. nov. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, és a linket! Megpróbálok ott is érdeklődni effelől!
2012. nov. 8. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:
én patkányomnak is van ilyyen a lábán de nem sátnított meg nem is fáj neki, elvittem dokihoz és aztmondta normális, nálunk is. mondjuk nálam is akkor jött ki mikor egy ideig nem fedtem le a rácsot
2012. nov. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék javítani a leírásban. Lehet, hogy túl sok félét olvastam és abból is természetesen az maradt meg, ami nem igaz (tipikus...). Olvastam h a 'bumblefoot' egy kifejezetten patkány betegség és nem egyenlő a talpfekéllyel. Eddig így is tudtam, de ma érdeklődtem felőle, és kiderült, hogy a bumblefoot ès a talpfekély egy és ugyanaz, ebből következtetve nem csak a patkányok betegsége. Csak hogy kijavítsam a leírásomat. (:
2012. nov. 9. 18:43
 5/10 anonim ***** válasza:
A mi patijaimnak is volt, de nem volt súlyos, mert időben lefedtük a polcok rácsait. Sosem fájt nekik és nem gennyedt, de megmaradt a dudor. Fedd le a polcokat valamivel (mi a rácslétrákat is kicseréltük fára) és nem lesz vele több gond :)
2012. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! (: Gondolkodtam rajta, hogy veszek neki falétrát, nem fogja megrágcsálni?
2012. nov. 10. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem sose ragtak szet a letrakat. Ha meg megis akkor legalabb kopik a foguk :)
2012. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd kiderül... (: Köszönöm a választ!
2012. nov. 10. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél fogkoptatót, ha rágni van kedve azt rághatja :)
2012. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az mindig van neki! (:
2012. nov. 11. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!