Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sajnos meg kell válnom szerete...

Sajnos meg kell válnom szeretett patkányaimtól. = ( Milyen kisállatot/kat vegyek helyettük?

Figyelt kérdés

Van ugyanis egy hatalmas ketrecem(kb. 1.5m hosszú,80cm széles és 80cm magas)

Nyulat és tengerimalacot nem szeretnék.


2012. dec. 13. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha patikat le kell passzolnod, mért akarsz mást? CSAK AKKOR TARTS ÁLLATOT HA MEG TUDSZ NEKI ADNI MINDENT, ÉLETE VÉGÉIG!!!
2012. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kösz.. nincs elég lelki ismeretfurdalásom amúgy.. :( Ha tudni akarod azért, mert a "rokonok" átfúrták a vályogházunk falát, csak azért, mert érezték a nősténypatkányaimat. Most gőzerővel írtjuk őket, de ettől függetlenül a szüleim kicsapták a balhét, úgyhogy nem maradhatnak :( de hidd el csak is szerető gazdinak adom oda őket. a többi meg az én dolgom, bízd csak ide :)
2012. dec. 13. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Akkor talán ivartalanítás? Ne vegyél semmilyen más állatot, ugyanígy fognak kikötni, legközelebb majd azért mert büdösek.
2012. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Milyen embernek néztek ti engem? :D Vannak más kisállataim is, nem szokásom eldobni őket magamtól!
2012. dec. 13. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem ivartalanítod a patkányaidat?
2012. dec. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért nem, mert nincs rá semmi garancia, hogy még úgy sem fogják keresni őket a házi patkányok. Másrészt azért, mert már kb. 3-4 hónapja el kellett őket vinnem itthonról. Egyik ismerősömnél vannak jelenleg. Hetente min. egyszer elutazom oda megnézni őket, kitakarítani a helyüket stb. és kétlem, hogy a szüleim bármilyen oknál fogva is beleegyeznének, hogy visszahozzam őket. Nem azért, mert bármi bajuk is lenne a patkányokkal, hanem mert látnotok kéne, hogy micsoda kárt csináltak itt nekünk a kintről betérő patkányok.... :(

Sajnos nem engedhetem meg magam a folyamatos utazgatásnak a költségét és hogy más bajlódjon az én állataimmal és hogy alig látom őket szinte :( ezért döntöttem úgy, hogy keresek nekik egy jobb gazdit. Nem tudom mi ebben az annyira szörnyű dolog. Nem az utcára akarom őket kidobni basszus...

2012. dec. 14. 11:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom a patikat és téged is, egy akkora ketrecbe görényt lenne érdemes tartani, de az mégbüdibb, mint a patkány. Szóval nem tudom, esetleg mókust vagy degut?
2012. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát én is sajnálom a patkányokat nagyon, de nekik is jobb lesz szerintem, ha olyan gazdijuk lesz, aki mindig a közelben van és figyel rájuk. :)

A görényeken én is elkezdtem ma gondolkozni, utánuk is olvastam. A nap nagy részében itthon vagyok, úgyhogy nem unatkoznának. A patkányok szagával nem volt itthon probléma, mert napi szinten takarítottam a helyüket. A görényeknél nem tudom hogy van ez. olvastam, hogy van egy bizonyos jellegzetes szaguk, ami nem vészes, de hát lehet érezni. Ivartalanítással esetleg nem lehetne valamilyen szinten csökkenteni a szagukat?

A degukról azt olvastam, hogy nem túl barátságosak általában, inkább olyan maguknakvalóak. :/

2012. dec. 14. 18:59
 9/9 anonim ***** válasza:
akkor vegyél papagájt
2012. dec. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!