Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS! Lebénult a hörim, mit...

SOS! Lebénult a hörim, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban még jól volt, egy pár órája még rágta a ketrecet, a másikban meg már azt láttam, hogy csak fekszik, és furán mozog. Amikor kivettem, láttam, hogy a két hátsó lábát nem tudja mozgatni, csak húzza magát. A közérzete viszonylag jó, evett, ivott, most pedig mászkál az ágyban, de nem tudom, mit tehetnék vele. Egyedül van a helyén, és több, mint egy éve ugyanaz a ketrec, nem értem, mi történhetett. Segítsetek légyszi!!

2013. jún. 8. 00:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

reggel

vidd

orvoshoz

:(

2013. jún. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

ORVOS!!

De lehet hogy nem fogja túlélni az estét...

2013. jún. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sajnos ez gyakori hörcsögöknél. :( Minél előbb el kéne vinni orvoshoz, de nem akármilyenhez! Van egy csomó orvos, aki nem tud mit kezdeni az ilyen pici állatokkal (az ilyet nem engedném praktizálni, alapvető dolognak tartom, hogy egy állatorvos értsen a legkisebbektől a legnagyobbakig, de sajnos ez egyelőre csak álom... :/) én azt javaslom hogy keresd meg a legközelebb lévő állatkórházat (tőlem a legközelebbi 30 km-re van, de ugye egy jó gazdi mindenre képes a kisállatáért).

Ha megoldható, akkor most azonnal irány a kórház (négy hónapja én is pont így jártam, éjjel fél kettőkor vittem el, de szerencsére a kórházakban mindig van ügyelet) ha pedig nem tudod most azonnal megoldani, akkor reggel az legyen az első dolgod. Addig nem tudsz vele mit csinálni, max imádkozni lehet, hogy kitartson, és ami a legfontosabb hogy ne szenvedjen sokat.

Ha sima állatorvoshoz viszed, akkor kb 99% az esély, hogy nem tud vele mit kezdeni, csak elaltatni hogy legalább a szenvedéseinek vége legyen. Legalábbis tapasztalataim szerint.

Én szorítok nagyon hogy minden rendben legyen!

2013. jún. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Legszívesebben felülnék egy vonatra, és Pestig meg sem állnék, de sajna az már ilyenkor nincs, máshogy nem tudom most elvinni a kis hörcsöt. Viszont! Most jobban lett, amit abszolút nem értek.... Tudja mozgatni valamennyire megint a hátsó lábait (bár még nem az igazi, de egy fél órája még abszolút nem reagált semmire a hétsó két lábacskája) és annyit eszik, hoyg csak na O: Alapból egy kis zabagép, de most betolt egy nagy adag sajtot, meg még egy csomó magot, meg egy nagy almakocka felét.... Nem tudom, mi lehet ez, de nagyon remélem, hoyg jobban lesz, most itt van mellettem az ágyban, ketrcestül, és úgy vettem észre, hogy kis maszírozástól is jobban lett...
2013. jún. 8. 01:11
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Meg fog dögleni
2013. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet, csak rosszul lépett és kificamodott a lába, ezért javult aztán meg egy kis masszírozástól.

De mindenképpen figyeld, hogy van, ha rossz neki akkor vidd el állatorvoshoz.

2013. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Most már nagyon jól van, szerencsére! :) Este addig nem aludtam el, amíg ő el nem aludt, és reggelre már kéredzkedett ki a helyéről, úgyhogy kivittem a kertbe, ott sétálgatott a fűben meg minden, jól elvolt, kicsit lassú mondjuk, de szerencsére tud menni, és zabál kétpofára, úgyhogy a közérzete is jó már, de azért folyamatosan odafigyelek, nehogy baja legyen.
2013. jún. 8. 23:51
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Volt hörcsögpszihológusnál?
2013. jún. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülök hogy jól van! :)
2013. jún. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is örülök hogy jól van és hosszú egészséges boldog életet kívánok neki!
2013. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!