Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak? Nem hagyják...

Mit csináljak? Nem hagyják békén a hörcsögöm!

Figyelt kérdés

A nővéremmel egy szobában vagyunk. Ha éppen úgy gondolja akkor éjjelente benyúl a hörcsögömhöz és felborítja a kerekét, mert hogy őt az zavarja ha nyikorog. Szóltam anyámnak, de ő is a nővéremmel ért egyet :( Engem egyáltalán nem zavar, két hörcsögöm van (külön helyen) és mikor egyszerre tekernek akkor is teljesen nyugodtan tudok aludni. És persze arra sem kelek fel ha a nővérem cs*szteti a hörcsögöt, csak reggel veszem észre hogy fel van dőlve a kereke. Mi a fenét csináljak? :( Ha megolajozom, akkor is van egy minimális hangja, de a nővéremet az is zavarja. Szegény hörcsög, meg tiszta idegbeteg és agresszív mert nem tudja levezetni az energiáját. Most ott tartok, hogy lelakatoltam a ketrecet, hogy ne tudja kinyitni, de ez is csak átmeneti megoldás lehet, mert oldalt is le lehet pattintani a felső részt, és akkor úgyanúgy be tud nyúlni... csak abban reménykedek hogy kómás fejjel nincs erre elég energiája.

Amúgy, mikor nem volt lelakatolva, akkor teljesen nyugodtan nyitvahagyta a ketrec tetejét, és bár tudom hogy a hörcsög nem szokott a rácsokon mászkálni, mit van ha éppen ezen az éjjele jön rá a mehetnék és elszökik? Ezt elmondtam anyának is, de ő is csak azt hangoztatja hogy amelett a kerék mellett nem lehet aludni. Pedig én tudok :( Nem akarom hogy a hörcsögöm idegbeteg legyen, és ne bízzon meg bennem... Kérlek segítsetek! :(



2013. aug. 19. 21:28
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja és mindig azt mondja nekem, hogy ha azt akarom hogy hagyja békén, akkor tegyem ki a nappaliba. De azt végképp nem fogom, mert az előző hörcsögöm ugynezért halt meg. Kitettem a nappaliba, ki lett véve a kereke mert hogy még úgy is hangos, és szegény pára meg elkezdett a rácsokon mászkálni és felakasztotta magát az itatójára :( (az azóta ki lett cserélve biztonságosra)
2013. aug. 19. 21:31
 2/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Pedig más megoldás nincs erre a helyzetre csak az ha külön helyiségbe teszed őket!Csukd be a szoba ajtaját és annak a helység ajtaját is ahol vannak.Kizártnak tartom,hogy hallaná csukott ajtón keresztül is!

Nekem egereim voltak,tényleg baromi hangosak voltak éjjel,páromat zavarta az alvásban igy a fürdőben voltak éjjel:)

2013. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
62%
tedd be tesódat 1 akváriumba, tegyél be neki egy kereket(felborítva) és megtudja milyen az :D
2013. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehet hogy csak éjszakára mégis csak kirakod azt a jószágot? Csak estére, reggel mikor már felkelt a nagyságos nővéred, akkor visszaviszed.
2013. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Ahányszor a nővéred cseszteti a hörit, annyiszor önts egy pohár vizet az ágyába, a popsija alá reggelenként. Aztán egész nap csúfold, hohy ha éjjel nem kelne fel a kisállatodat buzerálni, akkor nem hugyozna be..
2013. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Az égvilágon semmi baja nem lesz annak a hörcsögnek, ha nem éjszaka hajtja a kerekét, hanem nappal. Már ne is haragudj, de teljesen beteg dolog, hogy a hörcsög "lelkivilága" fontosabb neked, mint az, hogy a saját testvéred normálisan tudjon aludni. A helyedben eleve kiemelném éjszakára a kereket, és akkor nem a nővérednek kell az éjszaka közepén borítgatni. Vagy tedd ki mindenestül a fürdőszobába, vagy olyan helyiségbe, ahol nem alszik senki. Kétlem, hogy maradandó lelki károsodást szenvedne, ha éjszakára külön szobába kerül. Ha meg igen, hemzsegnek az állástalan állatpszichológusok, legalább segítesz egynek.
2013. aug. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csak a hörcsög éjszakai állat, ami azt jelenti, hogy nappal alszik éjszaka fent van :D nappal nincs fent, ha csak fel nem keltem. Szóval nem fogja tekerni a kerekét, ha csak nem alvajáró, amire kevés esélyt látok. De mindenképp megfogadom a tanácsod, és felhívok egy állatpszichológust, esetleg egy hörcsögsuttogót.
2013. aug. 19. 22:03
 8/17 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat, de a másik hörcsögöt, terráriumostól nem fogom átköltöztetni a fürdőszobába, és ha már ő itt marad akkor a másikat sem fogom száműzni. :D eddig csak azért azt csesztette amelyik ketrecben van, mert az közelebb van az ágyához...
2013. aug. 19. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:
77%

A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik,hogy másnak nem okozunk kellemetlenséget azzal,hogy állatunk van.Imádom a hörcsögöket,sok-sok évig volt,de bizony éjjelre kicuccoltam a konyhába őket.

Mi az,hogy nem viszed ki a hörcsögöt azért,mert a másik bent marad?Miből gondolod,hogy a kicuccolt höri megsértődik vagy baja lesz?

Elárulom,hogy a rágcsálók nem rendelkeznek olyan összetett intelligenciával,hogy ilyesmivel meg tudd bántani őket :)

2013. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
48%

Akkor rendezd át a szobát és tedd őket a legtávolabbi pontra!

Melyik fontosabb amúgy a testvéred alvásán kivűl,hogy a hörcsögödnek legyen kereke és normális körülmények között legyen éjjel vagy az,hogy mindenképpen bent legyen veled és ne legyen,esetleg testvéred csesztesse?

Több verzió nincs:)

2013. aug. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!