Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Így jól van tartva a tengerima...

Így jól van tartva a tengerimalac?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam egy tengerinalacot, es szeretnek egy kis segitseget kerni, mert o az elso tengerimalacom. :) Eleg nagy ketrecben van, kleinert-streu forgacs van alatta, jr farm food tapot kap, mindig van bent neki viz es jr farm szena!Van egy hazikoja is, jelenleg egyedul van,de csak hetfoig:)Szena mindig van elotte tapot napi 3x kap. Szerintetek igy jol van tartva?Kene valamin valtoztatnom?Valami tippetek van, hogy mit szeretnek?Milyen zoldseg, gyumolcsot kaphat picinek?Elore is koszonom a segitseget!

2013. okt. 12. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
www.gemon.ro itt mindent megtalálsz róluk.
2013. okt. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A forgácsot nem ismerem,de akkor jó,ha nagy darabos,nem poros és nincsenek benne szúrós darabok.A táp és a széna nagyon jó.Gyümölcsöt és zöldséget is kell kapnia napi 2 alkalommal.Zöldségek:Mindegyik,kivéve a K-betűvel kezdődőket,a nem bio és jégsalátát és a retekféléket.Gyümölcsök:Mindegyik,kivéve a savasakat(PL.:citrom,narancs).Gyümölcsöt csak kimagozva szabad nekik adni.Zöldek:kaporlevél,petrezselyem,tiszta fű,tyúkhúr.Télen,ha ilyenkor hidegebb van nálatok,kerüld a vizes zöldségeket és gyümölcsöket(PL.:uborka,kivi).Télen inkább répát,céklát,almát,fehérrépát és hasonló nedvtartalmú zöldségeket,gyümölcsöket adj nekik.A vizükben mindig legyen C-vitamin!A tengerimalac nem tudja maga előállítani,ezért fontos,hogy mi adjunk nekik így is.Egy tengerimalac napi C-vitamin szükséglete 20 mg,ha vemhes 40 mg.A tengerimalac fűevő,ezért fontos,hogy ne magvakkal etessük őket!A tengerimalacnak TILOS magvakat adni!A tengerimalacoknak legalább ötféle gyümölcsöt vagy zöldséget kell az étrendjükben tartani.Ha bármi kérdésed lenne még írj privátban,szívesen segítek:)!
2013. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)

Az én malackám 2 hónapos, és én úgy tudom még nem kaphat zöldséget és gyümölcsöt.Akkor ezek szerint mégis adhatok neki egy keveset? A forgács apró szemű, a csomagoláson rajta van, hogy tengerimalacoknak is jó, de akkor majd ha ez elfogy veszek neki nagyobb szemű forgácsot.Abból melyik fajtát ajánlod?Most még nagyon fél tőlünk, 2 napja van itt, de a héten kap egy társat maga mellé, nagyon hangosak lesznek 2-en?Majd a másik malackának is veszek egy külön házikót, remélem elég nekik egy 100x50-es ketrec. :)

2013. okt. 12. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Kaphatnak gyümölcsöt és zöldséget is,már születésük után vidáman falatoznak ezekből:).Én a Scherofood márkájú fenyőforgácsot javasolom,jó nedvszívó,nem poros.Nem lesznek hangosak,kivéve,ha éhesek:D!Vannak olyan malacok akik esténként rágják a ketrecrácsot,na az hangos,főleg mikor aludni szeretnél:D.Házikó nem kell,szétrágják,felborítják,lepisilik,szóval kicsit garázdálkodnak:D!A ketrec tökéletes.
2013. okt. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítseget! :) ha kiterül az ölemben az jót jelent?Nem igazán tudom még eldőnteni mikor érzi jól magát :)
2013. okt. 13. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Vannak olyan malacok akik "kiterülnek" örömükben:D.A berregés is lehet ilyen jel,de ez lehet a félelem jele is.
2013. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lenne meg egy kerdesem, hogy ha a fiu malacunkhoz jone egy hasonlo koru fiu, abbol nem lesz baj?Nem fognak verekedni?
2013. okt. 13. 21:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Jobb lenne, ha fél év korkülönbség.
2013. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mostani malacod hány éves?
2013. okt. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2-3 hónaposnak mondták a kereskedesben :)
2013. okt. 15. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!