Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degu testvérek párosodnak?

A degu testvérek párosodnak?

Figyelt kérdés
2008. júl. 12. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Párosodhatnak
2008. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
egymásba is szeretnek ??
2008. júl. 12. 15:30
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretnek egymásba.A deguk csak azért párosodnak hogy szaporodjanak.
2008. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Az tény hogy a rágcsálók nem tudnak szerelmesek lenni.Nálam két testvér nyuszi csinált egy kis szaporulatot.Csak ragaszkodhatnak egymáshoz mert társaságban jobban érzik magukat.Náluk nincs olyan hogy apa,anya,testvér.Csak szaporodnak.
2008. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
És legális.Csak előfordulhat hogy az utódok betegek lesznek vagy ritka esetben tul gyengék és elpusztulnak.
2008. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
valaki mondta hogy az ő degui eggyütt alszanak és állandóan puszilkodnak !ezt akkor miért ??
2008. júl. 12. 20:49
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én akkor sem hiszem hogy szerelmesek lennének. Ezek csak rágcsálók akkora aggyal mint egy borsószem. Ahogy az előbbi válaszadó írta csak a reprodukció érdekli őket minél többet minél gyorsabban semmi más. Olvastam hogy valaki kiszámolta ha nem lennének ellenségeik körülbelül két év alatt 3 méter vastagon beterítenék a bolygó felületét olyan szaporák (és ide beleszámít az óceánok területe is!)
2008. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Az állatok NEM lesznek szerelmesek. Kizárólag fajfenntartási okokból párosodnak. A szexet is csak néhány faj élvezi vajában (delfinek, és két majomfaj), tehát még csak nem is az élvezetért csinálják. Kizárólag az ösztönök hajtják őket, és ebben nem számít, hogy testvérek.

A deguknál megszokott a kupacban alvás, az eredeti élőhelyükön így védelmezték egymást a ragadozó madaraktól.

Mivel a degu kifejezetten társas lény, egyedül tartani állatkínzás, és sok esetben el is pusztulnak. Nekik alap követelmény, hogy legyen egy (de inkább több) társa. Nem "puszilkodnak" (ahogy a kutyák sem), hanem tisztogatják egymást, illetve összetartozást fejezik így ki.

2008. júl. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Na én megmondtam hogy hogy a deguk nem szerelmesek.És ugy van ahogy az előttem lévők mondták.
2008. júl. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a szerelem nem ösztönös ugye?
2008. júl. 14. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!