Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » HELP Tengerimalacom szőre...

HELP Tengerimalacom szőre hullik, de mitől?

Figyelt kérdés

Mikor megsimogatom, sok szőre kijön, egész csomók! A szőre töve korpás! Kopasz foltok nincsenek rajta, de ez akkor is aggaszt. Kajája rendben van, melegben is van, Biokat's alom van most alatta.

Szerintetek mitől lehet ez? Amint tudom viszem dokihoz, de érdekelne járt-e már így valaki és mi használt rá.



2014. febr. 6. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akár C vitamin hiány is okozhatja. Vegyél Cebion cseppet az "emberpatikában", cseppents a kedvenc kajájára napi 4-5 cseppet, amúgy sem árt télen.


De nekem gyanús, hogy atkás, mégpedig bőratkás.

Vagy gombás, de akkor kör alakú kopasz foltokat is látnál.

Nekem szőratkára SH Rodemectin spot on cseppeket írt fel a doktor, pár nap alatt elmúlt az atkásság. Bőratkára valószínű egy szuri is kell.

Ha gombás, akkor meg Nizoral samponnal kell fürdetni.


De az első dolog kideríteni, hogy mi okozza, ezt csak az orvos tudja megmondani, úgy hogy mintát vesz.

2014. febr. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
vitamin-hiánya van szerintem attól hullik nagyon. nálunk a malackának csak kicsit hullik, ha fogom, akkor nincsen 3-5 szál szőr csak a ruhámon róla. az állatboltban kapni c-vitaminos kajákat a malackának vegyél neki. tescóban mondjuk olcsóbb, 810 ft 1 kg . az enyém kap paprikát, paradicsomot, uborkát, füvet, szénát, répát stb.
2014. febr. 6. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jól mondták az előttem szólók, a tengeri malac szervezete az emberhez hasonlóan nem tudja előállítani a C-vitamint, ezért azt rendszeresen adni kell neki. Lehet porrá törve a kajájára szórni vagy az ivóvizébe. Lehet kapni vitaminnal dúsított tápokat is, de én nem vagyok biztos benne, hogy minden benne is van, ami a dobozra van írva.


Lehet viszont atka, vagy rühesség is. Furán hangzik, de a malackáknál akár stressztől is kialakulhat ilyesmi. Ha több állatod van különítsd el azt, amelyiknek hullik a szőre, legalább addig amíg eljutsz vele orvoshoz.

A C-vitamint pedig mindenképpen add neki.

2014. febr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%
Tescoban meg itt-ott ne vegyél nekik összevissza tápot. Több kárt okozol vele, mint jót. Versele Laga tápok nagyon jók, főleg a Complete, viszont meg is kell fizetni, és sok malacka nem szereti, minthogy az enyémek sem. Lili tápot is lehet kapni, kifejezetten tengerimalacok igényei számára fejlesztették ki. Bp-en árulják, de szinte bárhová el tudják küldeni. Amúgy vidd el állatorvoshoz, ő csak jobban tudja mi van a malackáddal. Lehet tényleg hogy nem szimplán vitaminhiányos, hanem atka stb. :) És azt meg ő tudja, mivel kezeld. Ha van a környékeden egzotikus doki, mindenképp hozzá vidd :)
2014. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2014. febr. 7. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!