Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacok etetese!?

Tengerimalacok etetese!?

Figyelt kérdés

"A mennyiséget illetően két púpozott evőkanállal (20 gramm) javaslunk mindenféle tápból egy napra!"


"Táplálékszükséglet: napi 40-100 g, 1000 gramm testtömegre"

www.malacok.hu-rol olvastam az etetesnel es az altalanos tudnivaloknal! De valaki azt irja hogy pl egy etkezesre olyan 20 gramm etel nagyon keves!


2009. dec. 10. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne grammozz.

Én érzésre adtam nekik, ha mind megették és még nagyon visítoztak kajáért akkor kaptam ezt-azt.

Ő egy tengerimalac, nem pedig tudományos kísérlet, hogy grammra pontosan kimérjük az adagját.

Elrontani nem lehet, max. kissé kigömbölyödik ha túleteted és nem mozgatod, de annak is megvan a megoldása :)

2009. dec. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a malacaim napi egyszer kapnak fél marék tápot, ez elég szokott nekik lenni. De mindig van előttük széna, ebből ehetnek bármennyit, napi 2-3szor kapnak zöldséget, gyümölcsöt, friss füvet. Annyi táp nagyjából elég nekik, amennyit egy evésre meg tudnak enni.

2 malacom van, és ugyanannyit kapnak enni mindenből, mégis az egyikük nagyon vékony, a másik egy kicsit kövér. Szóval szerintem ez alkati kérdés is.

2009. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Tápot keveset adtam nekik. Főleg, mert a legtöbb táp száraz, vízzel itatni a malacot nem lehet, ezért a vízellátása problémás. A salátalevél, sóskalevél, káposztalevél, fű és a kákics nevű gyom pl. a kedvenceik közé tartoznak. Ezek ráadásul szinte ingyen vannak. Nem kell mérni, mennyit kap, annyit eszik, amennyire szüksége van.
2009. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Ezt a kérdést már feltettem én isItt vannak jó válaszok! http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__473124-mi..
2009. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"...vízzel itatni a malacot nem lehet"

Ezt mégis honnan veszed??

Még szép, hogy lehet, sőt, kell.

2009. dec. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
A malacoknak kell a víz!!!! www.gemon.ro nagyon hasznos oldal!!
2009. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A malac nem egyenlő a hörcsöggel. Én most rájöttem h az enyémeknek elég ha csak minden másnap este adok tápot. ráadásul nem is kell nekik sok. Ezzel csak azt akarom mondani h majd te is kiérzed h mennyi kell nekik. Az uborkával vigyázz, mert azt akkor is kérik ha nem is éhessek, legalábbis nálunk az egyik kisfiú...:)
2009. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne haragudj, de úgy tűnt, megnyugodtál a legutóbbi kérdésedre kapott válaszoktól, legalábbis így búcsúztunk el :). De látom, te még mindig a grammok bűvkörében élsz. Értsd meg kérlek, a leendő malackád érdekében, hogy a táp és a táplálék nem azonos fogalom! Tápból adsz neki egy kisebb marékkal vagy valamivel kevesebbet egy napra, de mellé más táplálékot is KELL adni! Az általad oly szívesen citált oldalról:


"Mivel a tengerimalac rágcsáló, ezért fogai folyamatosan nőnek, koptatnia kell őket. A hiedelemmel ellentétben nem a száraz kenyér, hanem a széna koptatja legjobban a malackák fogát. A széna energia- és fehérjetartalma nagyobb, mint egy azonos mennyiségű friss fűadagé. A jó száraztakarmány illatos, sok benne a zöld és a fűféle.

A széna rosttartalma miatt az emésztés szempontjából is fontos szerepet játszik, ezért mindenképpen ügyeljünk rá, hogy a malac előtt bőven legyen belőle."


Érted? BŐVEN! Nem 20 gramm!!! Tovább:


"Mi minden nap adunk állatainknak friss zöldséget, fejenként egy negyed almát, vagy negyed paprikát, dinnyéből nyáron a maradék héjakat adjuk be, uborkából 4 karikát vagy répából 5-6 karikát."


Ezt pedig már az én válaszomból ollóztam ki, ha a többiek esetleg nem olvasták:


"Ha van konyhamérlegetek - és még mindig kételkedsz az igazunkban - dobd fel kérlek azt a negyed almát, vagy egy szelet dinnye héját. Meg fogsz lepődni, hányszorosa lesz a 20 grammnak!!!

Az állattartáshoz nem kell patikamérleg, elég a józan ész és az állat igényeinek (mit szabad és mit nem szabad adni) ismerete. A többit, ha figyeled az állat jelzéseit, és elég lelkiismeretes vagy, könnyen kitapasztalod."


Kedves Kérdező! Ha még tízszer teszed fel ezt a kérdést akkor tízszer fogjuk ugyanazt a tanácsot adni, amit hidd el, érdemes megfogadnod, mert jót akarunk neked és a malacodnak is! :)


Lazíts, felejtsd el a grammjaidat és ha meglesz a malacka, etesd az igényei szerint!

2009. dec. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most adtam az enyémnek 45 gramm almát. Az csak a vacsora utáni nasija, mert kért. Uborkából 15 dekát szoktam neki adni. 150 grammot! Ahogy már írták, a táp a magkeverék. Abból lehet 20 grammot adni, de akár naponta kétszer is. A zöldség-gyümölcs szükséges mennyisége jóval több!!!
2009. dec. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!