Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degut, tengerimalacot vagy...

Degut, tengerimalacot vagy csincsillát szeretnék. Melyiket lehet többet "fogdosni"? Vagy melyiket viseli meg kevésbé, ha kitesznem pl szaladgálni? Olyan állatot szeretnék amit nem csak nézni tudok!

Figyelt kérdés
2014. máj. 26. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Csincsillat nem szabad sokat fogdosni a szőre miatt illetve rendkívül hangos! Tengerimalacot lehet fogdosni, kurrogo hangot ad ki de termeszetetol fugg mennyire szeret kezben lenni! Degu nem artadz neki ha kezben van, sokat kell vele foglalkozni , minimum 2kell tartani belőle mint a csincsillabol! Degut ha engeded szaladgalni vigyazni kell nagyon kivancsiak sok mindent megragnak! Ha kedvet kap 1masodperc alatt eltunik a szemed elől! Nekem 4db van és egy rossz szavam sem lehet rájuk!
2014. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%

Nekem volt mindharom.:)

A csincsilla nagyon nyugodt allat, egyedul is elvan, de napközben nem aktiv, inkabb este es ejjel. Kezbe lehet venni, simagatni, de szaladgalni, mozogni nem nagyon szeret.

A degut imadtam. Oket is kezhez lehet szoktatni, ha idoben kezded, nagyon nagyon szeretnek mozogni, ejjel nappal aktivak. Nekem a

mokusokra emlekeztettek mindig:) Tarsas allat, egyedul elpusztul es ketrecben kell tartani, mokuskerekkel.

A tengerimalac kozepen van. Szerintem vele jarsz a legjobban, ha a

kerdesedet nezem. Nagyon emberbarat, egyedul is elvan, de azt is ertekeli a foglalkozol vele.

2014. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A masodik vagyok, nekem is a csincsilla volt a kedvencem, mert nagyon igenyes allat es nem volt soha budos.:) amiota elpusztult, nem is veszek mas allatot. Orzom az emleket.:)

De jatszashoz meg mindig a malac a legjobb!

2014. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fogdosás helyett, inkább azt mérlegeld, hogy melyik fajta igényeit tudod a legjobban kielégíteni, és melyik életmódjával tudsz leginkább azonosulni. Mindhárom rendkívül jó kedvenc, csak el kell döntened, hogy te miket vársz tőle, és mit tudsz neki nyújtani. A ha fogdosás az elsődleges szempont, akkor már régen rossz...

Tájékozódj az adott fajta gondozásáról. A tengerimalacról szakszerűen a gemon és a tengerimalac egyesület oldalán olvashatsz, illetve fogadhatsz örökbe. Egyébként a tengerimalacot szigorúan tilos egyedül tartani.

2014. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!