Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha először szeretnék házi...

Ha először szeretnék házi egeret tartani, mit érdemes róla tudni? (konkrét kérdések lent)

Figyelt kérdés

Hallottam róluk, hogy fertőzőek lehetnek az emberre nézve, de ez csak a vadon befogott egerekre vonatkozik, vagy annak is megvan a veszélye, ha az állatkereskedésből veszek egyet?

Nagyon zajosak? A hörcsögtartással mindig az volt a dilemmám, hogy elég éberen alszom, és ők meg rágták a rácsot/csikorogtak a terrárium falán folyton (pedig nagy volt a hely, és naponta hagytam őket futkosni a szobában is + mókuskerekük is volt). Az egér is ilyesmi kategória?

Mit lehet neki enni adni a tápon kívül?



2014. nov. 12. 01:41
 1/5 anonim válasza:

Ha állatkereskedésbe veszed meg, akkor nem lényegtelenek ezek a kérdések? :D Mármint az eladóktól is kérdezhetsz.

Amúgy...nálunk itt a kertben van jó sok egér, akarod elviheted őket! :D Már, ha megbírod fogni őket! :D

2014. nov. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az itteni állatkereskedés eladója egy citromba harapott bunkó, egy szót sem lehet soha kihúzni belőle sajnos : D
2014. nov. 12. 02:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekem egeret vett a zsebpénzéből.Napi rendszerességgel takarítottuk,de sajnos nagyon büdös tőle az egész szoba. Mindent megevett:a házi kosztot nagyon szerette,de a szabadban lévők a terményes zsákokat is kirágják.Akváriumban tartottuk és önitatót szereltünk fel nekik.Nagyon okosak,mert tíz percen belül rájöttek hogyan használhatják az önitatót.Hozzászoknak az emberi kézhez és mintha elvárnák a napi simogatást. Amikor vette a gyerekem az egereket akkor azt hittem,elélnek legalább egy évig.Nos,nagyot tévedtem, mert a jólét meghosszabbította az életüket.Majdnem három évesen haltak meg!
2014. nov. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tenyésztett egerek nem terjesztenek semmilyen betegséget.

Éjszaka viszont tudnak ők is zajongani rendesen. Az enyémek túrják a forgácsot, hurcolják a házba a szénát, kaparnak, de a legrosszabb amikor a faháznak esnek neki és rágják mint az őrült. Kicseréltem már műanyag házra, de azzal is tudnak szórakozni (aláásnak és dobálják) Tehát igen, hangosak éjszaka, főleg ha egy szobában alszol velük.

Járkálni meg kiteheted őket, de nem olyan mint a hörcsög, hogy nem pisil meg kakil a szobába. Az egér 5 perc alatt végigpisál mindent ahol jár.

Kajának mindenfélét lehet adni nekik, magkeveréket, gyümölcsöket, száraz kenyeret, kekszet, sajtot, stb. Túl fűszeres, meg sós dolgokat azért ne kapjanak.

2014. nov. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nálam megfordult pár egér, én nem vettem észre, hogy zajosak lennének. Az volt a leghangosabb tőlük, amikor nyikorgott a mókuskerék. Kézhez lehet őket is szoktatni, nem olyan rohangálósak, mint a hörcsög, viszont igen, általában előfordul, hogy kakipisi az az ember tenyerén meg mindenhol máshol végzi. a nőstény egerek sokkal kevésbé büdösek, legalább is tapasztalat alapján. és ha jól tudom, belőlük is érdemes többet tartani, a mieink nagyon jól megvannak együtt. ha magkeveréket adsz nekik, szerintem abból is valami jobb minőségűt, illetve a fehérjeellátásra figyelj oda, hogy meglegyen (sajt, lisztkukac, esetleg kutyatáp, hasonlók). Emellett zöldség, gyümölcs, én a házi kaját nem ajánlanám, de persze ezt mindenki maga dönti el. lényeg, hogy ne legyen fűszeres.
2014. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!