Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkánytartók segítség! Miért...

Patkánytartók segítség! Miért van ez?

Figyelt kérdés

Kis "pockom" (patkányom) immár 12 hete, hogy nálunk lakik (kb 6 hetesen vettem). Eleinte bevallom erőltetni akartam a barátkozást ezért néhányszor eljátszottuk a "fogócskát" (ezt szégyenlem is). Manapság ott tartunk hogy elveszi tőlem az ennivalót, megengedi hogy simogassam és hogy felvegyem. De ha leteszem a padlóra akkor leginkább elbújik és onnan nézeget vagy ki-ki merészkedik (de ha megmozdulok: usgyi vissza). Tehát akkor nem szelíd még? Vagy nem is fog megszelidülni?

Másik kérdés: Próbálgatom tanítani hogy jöjjön oda hozám (malária paszta segítségével xd mert azt szereti) de nem változik semmi... Hiába csettintgetek ő megy a dolgára (szaglászik :"D)... Hogyan tanítsam hogy hatásos legyen?


2014. nov. 15. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez volt a probléma, amikor magamhoz vettem, le nem tudtam vakarni magamról, órákig elücsörgött a fejem búbján vagy a vállamon, így mentem ki az utcára, hogy a kapucnimban volt, vagy a vállamon ücsörögve figyelgette az embereket. De amikor leraktam, elszaladt.


És ahogy te mondod, a bútorok mögül kukucskált, az Istennek sem akart előjönni. Mindig bemászott a ketrecébe, én meg azonnal lezártam a ketrecet, csak így tudtam biztos helyen, amúgy nem jött oda, ha szólongattam.


Ez annyiban változott később, hogy ugyan nagyon ritkán jött vissza hozzám (tízből egyszer), ha szóltam neki, nem szaladt el, csak ott maradt, és várta, hogy felvegyem.


Én iszonyat mód állatszerető vagyok, puszilgattam, ölelgettem, szeretgettem, együtt is aludtunk (már amikor el nem szaladt), sz"al rajta lógtam, mint egy pióca, és gondolom én, hogy a közelségem, hogy megszokta a szagomat és a jelenlétemet, megtanította őt arra, hogy kötődjön hozzám, vagyis ne féljen, ne szaladjon el.


Sokat kell vele foglalkozni, tartsd magadnál minél többet, magad mellett, hogy érezze, folyamatost vele vagy.

2014. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam.. Azt hittem hogy mindig ilyen lesz... A tied tudott trükköket? Mennyi idős korára szelidült meg?:D
2014. nov. 15. 13:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én patim nem tudott trükköket, és nagyon hamar elment... ='-(
2014. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
oow....:( Részvétem.
2014. nov. 15. 14:14
 5/5 anonim válasza:
:(
2014. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!