Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hete vettem meg életem...

Egy hete vettem meg életem első mókusát, de nem tudom, hogy hogyan szelidíthetném meg?

Figyelt kérdés
Sokat olvastam róla mielőtt megvettem, csináltam neki egy 70*70*100-as ketrecet is, 2 szintes és tettem be neki faágakat is! A baj ott van, hogy csak akkor jön elő amikor nem vagyunk itthon, ha hazaérünk délután akkor bebújik a vackába, éjjel szokott még előmerészkedni. Sokat eszik és felforgatott már mindent a ketrecében, de így esélyem sincs, hogy a kezemből etessem. Nem akarom háborgatni sem! Mit tegyek, várjak türelemmel?

2014. nov. 18. 15:34
 1/2 A kérdező kommentje:
csíkos mókus egyébként :)
2014. nov. 18. 15:58
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy hét alatt ne is várd, hogy szelíd legyen. Nagyon sok türelemre lesz szükséged, főleg, ha már nem kölyök és eleve nem volt kézhez szoktatva. Javaslom próbáld ki azt a módszert amit a papagájfélékhez szoktak ajánlani. Először ülj le a ketrec mellé, ne túl közel, úgy kartávolságba, vegyél elő egy könyvet, olvass, vagy fejts rejtvény, a lényeg, hogy megszokja, hogy ott vagy, amikor mozog, figyel téged akkor ne reagálj rá egy darabig, még csak rá se nézz, ha a közelében vagy, ne beszélj hozzá. Ha már bátran mozog amikor ott vagy akkor a kezed odateheted a ketrechez, de ha közel megy, hogy megszagolja ne mozdítsd meg, mert csak megijed, csinálj úgy mintha egy tárgy lennél a szobában. Ha megszokta akkor benyúlhatsz hozzá, de ne nyúlj felé, ne mozgasd, ha már belemászik, vagy félelem nélkül átmegy rajta akkor tegyél bele egy kis kedvenc csemegét és egy idő után fog belőle enni is. Nagyon hosszú folyamat és minden nap kell csinálni, sok türelem kell hozzá, de nem szabad feladni. Ha minden jól megy tavaszra már az öledben fog aludni.

Nekünk volt pár éve mókusunk, de őt az erdőben találtuk kicsiként, valószínűleg kiesett az odúból és több óra múlva amikor visszamentünk megnézni nem volt sehol az anyja és már ki volt majdnem hűlve. Nála könnyű volt a szelídítés, mert még fiatal volt.

2014. nov. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!