Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Degutrtók! Nektek milyen volt...

Degutrtók! Nektek milyen volt amikor megkaptátok, ketrecben kiszórta a forgácsot, vagy terráriumban tartottátok? Nagyon zajosak éjjel? A mókuskereket használta? Milyen időközönként takarítottátok? Harapnak? Saját tapasztalatoknak is örülök.

Figyelt kérdés

2015. máj. 9. 12:04
 1/5 Javala válasza:
Igen nekem kiszorta, ketrecben van de csináljátok azt is hogy muanyag szendviccsomagolo papirt tesztek a szélére
2015. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én ketrecben tartottam őket, és rettenetesen fötörték a forgácsot, naponta többször össze kellett alattuk söpörnöm. Nagyon hangosak éjjel, ezért ki is kellett vinnem a szobámból, mert majd megőrültem. Harapni nem haraptak. Ugye kettőt (fogsz) tartasz/tartani? És figyelj arra, hogy ne egyneműek legyenek, hanem fiú és lány.
2015. máj. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és kb 2-3 naponta takarítottam őket.
2015. máj. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nálunk is kiszórják a forgácsot, játék alatt, illetve ha szökkennek, a gyári mókuskereket ketten tekerik egyszerre, ezáltal már át is kellett alakítani a keretet, mert a súlytól letört a rúd amin forgott a kerék, csapágyasra csináltuk, nagyon halk és csak a ketrec zörgését lehet hallani éjszaka, én megszoktam 2hónap alatt.
2015. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, mindenféle rémségeket elkövetnek, ha kicsi a kerék, a ketrec, egyedül vannak és magos táppal eteted. De ha neki való pellettápot adsz, sok szénával, foglalkozol vele, egynemű degupárral tartod, 30 cm-es kereket tud használni, legalább 50x50x80-as ketrece van, akkor mindjárt bújós, kedves állatka válik a "szörnyetegből". biztosítani kell a tartási körülményeit. Ennyi. Megszokják a napi rutint és nagyjából nálunk 10-től másnap reggel 6-ig csend van. A mókuskereket használják, hanem hörcsögkerék, hanem nekik való méretű. Ketrecben tartjuk, a terrárium nyáron pokoli. A ketrecnél az alomtálca 10 cm magasságnál már bent tartja az almot. Hetente kell takarítani, de ez függ a ketrec alapterületéről. Hörcsögketrecben 2 nap alatt büdösek lesznek. nem harapnak, ha úgy fogod meg őket, két kézzel, a hasuk alatt, ha türelemmel, simogatással elnyered a bizalmukat. Be kell tartani a tartásuk szabályait és akkor deguci és a gazdi is örömét leli majd az együtt töltött időben. Másképp nem megy.
2015. jún. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!