Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy törpenyúl valóban megrág...

Egy törpenyúl valóban megrág mindent?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg megrág-e mindent (pl.: bútorokat, tapétát, stb.)? Szeretnék egy nyuszit csak féltem a bútorokat és a falat meg persze a nyuszit is, hogy ne essen baja (emésztési).

És ha tényleg megrágja a dolgokat akkor erről lelehet szoktatni, hogyan?



2015. júl. 2. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kap elég szénát és faágat, akkor kevésbé rágós, de egyébként vigyázni kell vele. Ha szabadon van, legyél a közelben. A vezetékekre kell a legjobban vigyázni, mert azt tuti megrágják, ha nem rejted el őket. (Amúgy a világ legaranyosabb állatai. Ha ivartalanítod, tovább él, szobatisztább, illatosabb és barátságosabb lesz.)
2015. júl. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

tapasztalataim szerint amit megtalál, azt megrágja (bútorok, könyvek stb)

amennyire én tudom, nem eszik meg, csak rágják, szóval az emésztés miatt nem kell aggódnod

én úgy szoktam csinálni, hogy amikor kiengedem a ketrecéből a lakásba, akkor a sarkában maradok végig és figyelem, hogy mit csinál, azonnal rászólok, ha valamit meg akar csócsálni, adok neki botokat, amiken kiélheti a rágószenvedélyét

2015. júl. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Mindenképpen ivartalanítani akartam, mert hallottam, hogy hajlamosak méh-, hererákra. Ez igaz? Mondjuk akkor is ivartalanítanám, ha nem.

Szóval mikor rágni készül akkor tereljem el a figyelmét valami mással és abba hagyja. Ez meg könnyíti az esetleges problémákat! :D

Köszönöm mindkettőtöknek még egyszer! Ment a zöld kéz! :)

2015. júl. 2. 21:32
 4/4 anonim válasza:
Az ényém egyáltalán nem rágja a bútorokat:)
2015. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!