Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Itatóból sem iszik a hörcsögöm...

Itatóból sem iszik a hörcsögöm vizet, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A kereskedésben vetettek velem egy itatót,amiből alap állapotban is csöpög a víz.Ennek ellenére sem ivott a hörim még egy cseppet sem.Mit tegyek,hogy igyon belőle,vagy nem olyan fontos?A kereskedésben sem láttam a hörcsögöknél ilyen itatót!Gyümölcsökkel nem mindig tudom pótolni!
2008. szept. 4. 18:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem kap elég gyümölcsöt,amiből vizet nyerhet,hidd el,inni fog.Nekünk nyuszink van,aki ugyanezt csinálja.Volt ismerősöm,akinek voltak hörcsögei,akik sohasem ittak vizet.Ha jó szorosan és függőlegesen rögzíted az itatót,nem fog csöpögni.
2008. szept. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Majd iszik, ha szomjas. Amíg nyer annyi vizet a gyümölcsökből meg zöldségekből, addig tuti nem fog külön vizet inni.
2008. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az itatót próbáltam rögzíteni,de mindenféleképpen csöpög,bármilyen szögben próbáltam.Remélem igazatok van.Azért mindennap cserélem a vizet,hátha egyszer kedve lesz... :D Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,kicsit megnyugodtam.Gondoltam, hogy höriből is problémásabb példányom lesz . :DD
2008. szept. 4. 19:55
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
A hörcsögnek elvieg ha elég lédűs gyümölcsöket adsz neki akkor nem kell inni adni...
2008. szept. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Én sosem adtam a hörcsögeimnek vizet,ha nem tudsz neki elég gyümölcsöt adni megteszi az uborka,paradicsom,répa de amit még télen is tudsz neki frissen szedni a gyermekláncfű levele amit az én hörieim imádtak.
2008. szept. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
29%

HÖRCSÖGNEK SZIGORÚAN TILOS VIZET ADNI!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zöldséget vagy gyümölcsöt adj neki (pl.: alma, kígyóuborka, sárgarépa). Vedd ki a vizet, mert meg is halhat!! Ezt nem mondták az állatkereskedésben? Miért nem tudod gyümölccsel pótolni? Azért egy alma megfizethető.

2008. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tudom, kik válaszoltak az elején, de a hörcsögnek nem szabad vizet adni!!! Nem fog inni akkor sem, ha szomjas, gyümölcsből, zöldségből nyeri a nedvességet, amit viszont mindennap adni kell neki!

Nem bántásból, de ha nem tudjátok, miért kell butaságokat írni???

2008. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem egy két és fél éves, egészséges szíriai aranyhörcsögöm van. Hetente kap valami lédús gyümölcsöt és zöldséget, azonkívül naponta megfelelő mennyiségű magvakat. Naponta cserélem a vizét és semmi baja sincs, iszik, mint ló. A másik hörcsögömmel szintén ez a helyzet.

Egyébként az én hörim is így kezdte, hogy nem akart inni egyáltalán, aztán később meg vedelt. A másik hörcsögöm meg a vízben pancsolni szeret. Kis edényben van neki víz, abba belemászik és járkál meg hempereg a vízben. Meleg napokon nagyon élvezi.

Lehet, hogy még kicsit meg van szeppenve vagy elég neki az a lé, amit nyer a gyümölcsökből. Nyugi, úgyis inni fog, ha szüksége van rá. Nem hülye, csak hörcsög :)

L:)

2008. szept. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Hmm... Elég eltérő válaszokat kaptam,de többen írtátok, hogy kell neki.Remélem azért nem halhat bele,de ha doki közelében járok,megkérdezem őt is.

Mindenkinek köszönöm. :)

2008. szept. 5. 18:45
 10/21 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok:

Még annyit, hogy egy hörcsögnek hozzá kell jutnia a megfelelő folyadék bevitelhez. Próbáljatok ti is gyümölcsökön élni. És tévhit: nem hal bele a friss vízbe az állat. Csak ennyit :)

2008. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!