Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak a tengerimalacai...

Mit csináljak a tengerimalacaimmal?

Figyelt kérdés
Vettem egy három és fél hónapos lány tengerimalacot, majd egy hét múlva vettem mellé egy kb. egyidős másik lány tengerimalacot. Összetettem őket és 1-2 óra elteltével elkezdtek veszekedni. Amelyik 1 héttel hamarabb került ide, az kergeti a másikat is visítoznak. Olvastam, hogy ez egyfajta dominancia harc és megfogják egymást szokni. De ha együtt vannak akkor kergetőznek, de ha kiveszem az egyiket akkor egyik sem eszik, ha meg visszateszem, akkor meg esznek mindketten, csak közben kergetik egymást. Viszont a házikójukban meg együtt vannak és nincs semmi baj velük. Mit csináljak belük?

2015. júl. 24. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiú vagy lány malacok? Fiúk nehezebben szoktathatók össze. Ha nem balhéznak össze komolyabban nincs baj, de azért figyeld őket. Idővel eldöntik maguk között ki a főnök.
2015. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdező írta, hogy lány mindkettő.
2015. júl. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kittikehh00 ***** válasza:
Tegyétek őket külön-külön ketrecbe. Nekem is volt két lány tengerimalacom, és őket is különtettük, és a végén még meg is barátkoztak amikor ki voltak engedve, szóval össze is tettük őket.
2015. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az első időkben szerintem normális, amíg nem arról van szó, hogy véresre tépik egymást.

Bár jobb lett volna óvatosan kezdeni az összeszoktatást, de most már olyan mindegy.

Van mindkettőnek saját háza?

2015. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jobb volna ha az összeszoktatás semleges terepen zajlana, azaz eresszétek ki mindkettőt a szobába és ott könnyebb közbeszólni is ha bunyóznak. És ameddig nem jönnek ki egymással addig jó volna ha külön ketrecben egymás mellett (szagolgatni tudják egymást) lennének, vagy ha ez nem lehetséges, akkor a közös ketrecet szétválasztani egy ráccsal.
2015. júl. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!