Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet vadászgörényt és patkány...

Lehet vadászgörényt és patkányt egy szobában tartani (nem közös ketrecben)?

Figyelt kérdés
Két patkányom van, de régi vágyam, hogy lesz vadászgörényem, csak nem tudom, hogy bántaná-e őket. Ha kicsi görényt vennék akkor rá tudnám nevelni, hogy ne bántsa vagy legalább ketrecen keresztül ne piszkálja a patkányokat?

2015. szept. 30. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hozzájuk kell szoktatni. VADÁSZgörény úgyhogy bántaná őket de ha még kicsi szoktatással megoldható.
2015. szept. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
természetes körülmények között a patkány egyik legádázabb ellensége a görény. Utálja, mármint élve látni, enni annál inkább. Egyetlen görénycsalád féken tudja tartani egy kisebb falu patkányállományát: sokkal többet megölnek, mint amennyi elfogyasztanak. Az idomítás csodát nem tesz,a görény mindent meg fog tenni, hogy kinyírja a patkányt. Vagy ha nem, akkor selejtes.
2015. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tesomnal a goreny nem bantja a patkanyt, nem tudom, hogy oldotta meg, biztos selejtes a goreny... vagy csak rendesen eteti, meg neveli?
2015. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Teljesen felesleges az állatokat stresszelni.

Léteznek olyan görények akik nem bántják a patkányokat, de az ritka (attól még nem selejtesek azok az állatok!!!) ugyanakkor a patkánynak az is stresszforrás. Ha meg a görény rá van indulva a patkányra akkor meg mindkettőnek csak kínt jelentenek a mindennapok.

Szóval szerintem felejtsd el ezt a dolgot.

2015. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani, hogy olyan magasra teszed a patkányokat hogy a görény semmiképp ne érje el akkor simán lehet. Én egereket és tengerimalacokat tartok 3 görény mellett. Rágcsálók fent a polcon meg tévészekrényen, görények lent a földön... nem látják egymást, csak a szagokat érzik, de egyik sem stresszel.
2015. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket. még át kell gondolnom, mert elég kockázatos lenne.
2015. okt. 6. 17:39
 7/7 anonim válasza:
Ha kiskorától kezdve odakerül a göri akkor nem olyan nehéz az összeszoktatás. De ne olyan helyen vásárolj ahol a szülők félvérek és vadászatra vannak idomítva, mert általában ott már a kölyköket is a patkányvadászatra kezdik szoktatni már az eladásuk előtt..
2015. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!