Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a megoldás a tengerim...

Mi lehet a megoldás a tengerimalac bajára?

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött, hogy nem mozgott, kedvetlen volt és nem evett. Egyáltalán nem volt aktív, most sem az és csak fekszik. Vasárnap vittük az orvoshoz, aki meg sem vizsgálta rendesen, csak rávágta, hogy valami húgyúti gyulladása van, kapott injekciót meg egy ampulla Bio-Lapist kellett vele megitatni. Nagy nehezen megitattuk vele, azóta se nagyon eszik, nem is iszik, gubbaszt, a sarokba van fordulva. Tegnap, megint kapott injekciót, de másik orvos volt az ügyeletes. Na ez röntgenezni akarta 6000 Forintért, meg fel akart számolni 2000 rongyot a vizsgálatért. A röntgent kihagytuk, mert már lassan nem bírjuk pénzzel. Ráadásul azt mondta, hogy daganata van a hónaljában, és a hasa is tele van daganattal. Na most nem tudom, hogy lágy szövetet hogyan is vizsgál röntgennel. Valószínű, hogy leakart húzni. Mivel elő volt írva, hogy még kapnia kell injekciót, ezért beadta neki még csodával határos módon. Most se eszik, gubbaszt, néz a sarokba, néha fészkelődik és zihálva lélegzett egy 2 percig, amikor most megjöttem. Semmit se csinál, semmit nem eszik. Anya már nem akarja elvinni a mai injekcióra, mondván, hogy csak szenved, inkább el kellene altatni. Mi a vélemény? Menthető még szerintetek?

2015. nov. 17. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem sertésből de akkor tartson valaki állatot ha van pénz az orvosi ellátására. Egyébként meg mondjuk nem kene hülyének nézni az állat orvosokat.. Nah mind1. Kérdezzetek meg őt hogy szerinte mi lenne a legjobb megoldás
2015. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Nem sertésből de akkor tartson valaki állatot ha van pénz az orvosi ellátására."


Nem gondoltuk, hogy 3 nap alatt elvisz húszezret. Nem lopjuk a pénzt.

2015. nov. 17. 15:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem minden orvos ért hozzájuk. Ha esetleg elmondod melyik megyében/városban laksz akkor tudok neked mondani olyan orvost aki ért is hozzájuk ;-)
2015. nov. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Borsod-Abaúj-Zemplén megye, Miskolc. De már nem hiszem, hogy menthető szegény. Talán el kellene altatni. Az itt a gond, hogy hitegetik az embert, már örültem Vasárnap, hogy meggyógyul, de nem eszik továbbra sem. Engem teljesen tönkretett, sírógörcseim vannak, megszakad a szívem.
2015. nov. 17. 19:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős egyébként? Azert kérdezem mert gondolom simàn egy kereskedésből vásároltátok és ezekben sajnos virágzik a belterjesség. Jó tartási körülmények között 6-7évig elélnek de egy beteges példány jo ha a felét megéli.
2015. nov. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5 és fél éves, de volt korábban a szőrével baj.
2015. nov. 18. 14:32
 7/11 A kérdező kommentje:
És igen, kereskedésből van.
2015. nov. 18. 14:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Hat akkor bőven benn van a korban. Csodàt nem kell várni.
2015. nov. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem vártam, de családtag volt, nagyon szerette mindenki. Elvittük és elaltattuk. Nem néztük végig, ahogy megkapja az injekciót, de még utoljára simogattuk. Az ajtóból nem tudtam visszanézni már rá. Elaludt és egy jobb helyen van. Én is megbékélek lassan, sajnos a halál az élet része.


Béke poraidra, nagyon szerettünk. :)

Légy Jó!

2015. nov. 18. 17:37
 10/11 Kitlisz válasza:

Elhiszem énis nagyon sajn

alom, szerintem ahol vetétek azoktól kérdezzétek meg, ennyit tudok sajnálom :(

2015. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!