Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésben vett...

Állatkereskedésben vett dzsungáriai törpehörcsögöt nagyon nehéz lesz megszelídíteni?

Figyelt kérdés
Nincs tenyésztő a környèken.
2015. dec. 22. 07:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem feltétlenül, csak ez attól függ, hogy honnan származnak a kölykök és hogy hogyan bántak velük a kereskedésben (sok esetben nem értenek hozzájuk). Illetve még az szokott probléma lenni, hogy azok a hörcsögök nem is dzsungáriaiak, hanem a hozzá nagyon hasonló Campbell törpehörcsögök, vagy a kettő hibridjei, azok pedig nehezebben szelídülnek.

2015. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisebb eséllyel szelídül meg, de nem lehetetlen. :)
2015. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem a megszelídítés a legnagyobb gond, hanem az, hogy egészséges, fiatal jószágot kapsz-e, a kívánt neműt kapod-e, ha nőstényt veszel, nem vemhesült-e... stb.

Persze ha TÉNYLEG nincs a közelben tenyészet, akkor kénytelen vagy kockáztatni...

2015. dec. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az én barátnőmnek van egy fiú és nagyon szelíd ő igy kapta az enyém lány volt és simán csak törpe höri volt és a élete végére szelidült meg
2015. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Én a hörcsögömet a nálunk lévő kereskedésből vettem, 4 hetesen. Az eladónő normálisan megfogta a hörcsögömet, úgy ahogy kell, szegény kapálózott, de az eladó épp, hogy látta, megmondta, hogy fiú. Igaza volt, ma már Mazsinak tisztán látszódnak a heréi, meg az illatmirigye is. De olyan szelíden kaptam meg... Nagyon szelíd volt, még mai napig is. De nem hogy szelíd, de még szeret is engem, ami jó érzéssel tölt el :). Bár a szelídség fajtatisztaságtól függ, na meg attól is, hogy milyen a höri személyisége. Meg fontos, hogy időben kezdd el kézhez szoktatni :)

Dzsungáriai törpehörcsög.

2017. ápr. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!