Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miről lehet felismerni egy...

Gyümölcskosár kérdése:

Miről lehet felismerni egy lány tengerimalacnál, ha ivartalanított? Illetve lehet egy lány malacka is meddő?

Figyelt kérdés
Van egy lány malackám 4 éves. Eddig azt hittük fiú. Mondjuk én is úgy láttam. Őt kaptam 1 éve. Vettem hozzá egy fiú malackát 5 hónapos most, Rex fajtájú. Egyneműeket akartam csak hogy nemrég betegek voltak jártunk állat orvoshoz ő mondta, hogy a fiú malackám lány. Na jól meglepődtünk. Mondtam neki, hogy most mi lesz ha kicsik lesznek? Lassan 2 hónapja vannak együtt megvizsgálta, nem látta vemhesnek. Azt mondta, hogy ha eddig nem lett vemhes már nem is lesz az. Szerinte hormonzavara lehet, vagy ivartalanított, hogy nem lesz vemhes. A fiú malackám állandóan udvarol neki popsi rázás, stb. DE nem mászik rá, mert a lány malackám nem engedi. Egész nap szem előtt vannak mivel az ágyamon vannak ( a malackás takarójukon.) Szóval sosem látom hogy "akció" lenne ezt mondtam az orvosnak is, ezért mondta ezeket a lehetőségeket. De mi van ha mégis egyszer vemhes lesz? Az orvosom szerint biztosan nem, ha eddig nem lett. De ha meg külön raknám a fiú malackám, nem bírná ki a lány nélkül. A lány meg már unja hogy folyton udvarol neki a fiú már menekül előle. Nem tudom mit tegyek velük. Elajándékozni nem fogom őket, mert számomra egy állat nem egy zokni, amit kidobunk. De szegény lány macikám meg már nagyon ki van a fiútól. Szerintetek mit tegyek velük, hogy a lánynak is legyen nyugta, és a fiú is jól érezze magát. A ketrecbe nem tudok választó rácsot tenni, mert ahhoz nem olyan nagy a ketrec, és másik ketrecem nincs. Jövőhéten megint megyünk orvoshoz, mert egy darabig vinnem kell őket, és újra rákérdezek nem e vemhes. Én nem látom annak. Azt sem értem, hogy az előző gazdái miért hitték fiúnak 3 évig. Igaz az első malacuk volt ő. Na mindegy segítsetek nekem ötletekkel, hogy mindkettő malackámnak jó legyen. És legyetek szívesek normális válaszokat írjatok! :)
2015. dec. 26. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Es mi az akadalya annak, hogy a fiut ivartalanittatsatok?
2015. dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mégis 1x vemhes lesz az nagy baj mivel 4 éves már és túl idős hogy szüljön főleg elsőre, nagy rá az esély hogy nem élné túl. :(

Nem tudsz esetleg egy másik ketrecet beszerezni? És összetolni a kettőt? Akkor ott lennének egymásnak de mégsem történne meg a baj. Vagy pedig valamelyiket ivartalanítani és akkor békességben élhetnek együtt.

2015. dec. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jófogás meg ezeken az oldalakon érdemes ketrecet nézni mert olcsón vannak nagyon jó állapotban lévők.

Előző válaszoló voltam.

2015. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első válaszoló! Nincs akadálya az ivartalanitásnak, én is ezen gondolkoztam napok óta. De a fiút szeretném, mert a lánynak veszélyes az ivartalanítás. És sajnos tudom, ha 4 évesen szülne, az is veszélyes lenne. Szeretnék még egy ketrecet, amíg nem lesz a fiú ivartalanítva. Ha ez megtörténik a fiúnál, akkor már udvarolni sem fog a lánynak? És tényleg lehet, hogy meddő a lány?
2015. dec. 26. 15:30
 5/6 A kérdező kommentje:
Az orvostól kérdeztem azt is, hogy ha már kiderült a malackámról, hogy lány tartsam e őket egy helyen? Azt mondta nyugodtan nem kell őket elválasztani. Elég magabiztos ez az orvos. De nagyon jó orvos is. Évek óta járunk hozzá, eddig mindenféle állatomnak tudta mindig mi baja, mit kell vele csinálni. Sőt még az egyik papagájomat is visszük hozzá. Szóval bízom benne. De azért bennem van egy kis félsz, mi van ha az orvos is tévedhet? Mert ez is benne van a pakliban. :(
2015. dec. 26. 15:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma estére tettem be nekik egy választófalat, nem látják egymást csak érzik egymás szagát. A lány malackám jól viseli, de szegény fiúcskám tiszta depressziós, hogy nem mehet a lányhoz. Látszik rajta, hogy nem érti mi történt, és menne át hozzá. Sajnálom szegényt, de a lánynak is kel legalább éjszakára egy kis nyugalom. De nappal mindig együtt lesznek. Remélem a fiú nem nagyon fog szenvedni. Ha esetleg igen, kiveszem a válaszfalat.
2015. dec. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!