Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögnek lehet valami baja...

Szűcs Norbert Ádám kérdése:

Hörcsögnek lehet valami baja hörcsöglabdában?

Figyelt kérdés
Most kaptam karácsonyra a hörcsögnek, én nagyon örülök neki, mert nálunk elég zsúfolt szobák vannak, és szinte bárhova be tud menni, és félünk, hogy ott megrág valamit, vagy bent ragad, ezért mindig ott ülök mellette, és a kezemmel koordinálom, ha rossz felé megy. A labdát egyenlőre élvezi, nagyon vidáman megy benne, tegnap még vissza is akart menni miután kivettem. Általában 10-15, de van hogy csak 5 percig hagyom benne, mert van rajta lyuk a levegőnek, de azért nem akarom hogy bármi történjen. A kérdés elvileg az lenne, hogy a labda okozhat neki valami problémát, mondjuk a látással? merthogy elvileg gömbölyűen látja a külvilágot, ez zavarhatja a látást? vagy mondjuk gerinc sérülés? nem kicsi neki a labda, picit próbáltak nagyobbat venni mint a normál méret, hogy tuti kényelmes legyen benne. De ez a labda biztonságos neki?

2015. dec. 26. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igazából nem nagyon vannak oda érte a hörcsögök, mivel az nekik nagyon fura és félelmetes, hogy a talaj, amin járnak, megy velük és a világot is torzan látják benne. Én azt mondom, hogy sokat ne használd, inkább engedd el olyan helyen, amelyet úgymond hörcsögbiztossá tettél, persze mindig ügyelj rá közben.

Kellemes Ünnepeket!

2015. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha nem rugdosod/rázod a labdát akkor nem lesz baja a hörcsögnek
2015. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ősszel vettünk egy új hűtőt, legalábbis rendeltünk, és bazi nagy, ezáltal járt mellé egy csomó olyan izé... nem jut eszembe mi az ami fehér bogyókból áll, és használják szigetelőnek is xD mindegy, egy csomó olyan volt hozzá, és gondoltam csinálhatnék belőle valami barikádot, vagy házat, hogy ne tudjon bemenni a résekbe, vagy ha a házról van szó, akkor betudjon oda menni, mert ugye nagyon szeretnek bujdosni :) egyébként egyelőre mint mondtam élvezi a labdát, de nem voltam biztos benne hogy mennyire rossz a látásának, de mostmár tudom. na mindegy, karácsonyra kaptam, szóval néha-néha azért előveszem egy kis ideig :) köszi.
2015. dec. 26. 23:08
 4/9 A kérdező kommentje:
és mivel fél óránként lehet kérdést kiírni, és úgyis itt vagytok, gondoltam megkérdezem, hogy van valami ötlet hogy megszerettessem magam vele? nyár közepe óta velem van, de még nem nagyon jövök be neki :/ nem erőltetem rá, hogy szeressen, nyugodtam szoktam kiemelni, bökdösni nem szoktam mint egy 8 éves, dobálni végképp nem. Annyit tudunk egyelőre, hogy mivel nagyon szeret lefelé menni fentről (felfelé semennyire nem megy, még egy párnára se) hogy lépcsőzök a kezemmel, ő meg lépked rajtuk lefelé.
2015. dec. 26. 23:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hungarocellt megrághatja, figyelj rá!
2015. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább kartondobozokat (főleg festetlen, sima barnát) szerezz, vagdosd őket lapokra, és celluxszal ragaszd oda, ahova nem kéne bemennie. A hungarocell nem túl egészséges cucc, a kartont is meg fogja rágni, de az legalább nem káros. Ha rágja, az hangos lesz, odébb tudod tessékelni. :) A labdához sajnos nem tudok hozzászólni, mi sose használtunk, csak annyit tudok, hogy általában tényleg nem szokták szeretni.
2015. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, a hörcsöggömb nem szokott ideális lenni... Különben is, ha kiveszed, foglalkozz vele, ahogy eddig, ne csak "bevágd a gömbbe", mert addig a 10-15 percig is "ki van pipálva" és nem kell rá odafigyelni.

Beszélj hozzá sokat! Vedd ki sokszor! Legyen kézben sokat! Simizd!

2015. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
simizem, de mintha lenne egy kis aurája a kezemnek, mikor 1 miliméterre van a kezem a szőrétől, ő így lemélyíti a gerincét, és kilapulva elmegy :D beszélek hozzá, és kézben is sokat lenne, de nagyon szeret menni, szóval mikor látom hogy nem tetszik neki valami, akkor leteszem a kezem a földre, és hagyom hogy lesétáljon
2015. dec. 27. 23:56
 9/9 cuki cica152 válasza:
Szerintem ha Ottvagy vele és figyelsz rá men eshett baj de kb. 10-15 perc annyi elég neki
2015. dec. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!