Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkora ketrec kell egy...

Mekkora ketrec kell egy szíriai aranyhörcsögnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szeretnék a közeljövőben egy szíriai aranyhörcsögöt, de nem tudom mekkora ketrec kell neki!A neten nagyon sok oldalt megnéztem, de mindegyik mást írt!Nem szeretném, ha a hörcsög egy vacak kis lyukban kuporogjon, mert azért neki is kell a hely, mert elvégre ő is egy állat!De azért nem szeretnék egy "hiper szuper mega nagy palotát" se venni neki!

Szeretném ha beleférne 10 000 FT-ba.Előre is köszi a válaszokat! :)



2016. márc. 3. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell palota. Egy egyszerű, de minél nagyobb alapterületű ketrec / terrárium kell. Általában minimumnak 60*40 cm-eset szoktak mondani, de szerintem az egy törpehörcsögnek is kevés. Én min. egy 100*50-es, de még inkább egy 120*60-as nyúlketrecet ajánlanék. Az kb. ki is jön ennyiből.

Felszerelés nélkül persze, de az alapfelszerelést megveszed, aztán csinosítgatod, amikor épp lesz egy kis pénzed rá.

Amit feltétlen venni kell már a elején:

- itató

- min. 28 cm-es kerék

Minden mást csinálhatsz otthon is.

2016. márc. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írja. Én inkább olyan 80 cm hosszú ketrecbe tenném. Viszont az IKEAban árulnak nagy műanyag tárolódobozt, 4.500 Ft körül van egy 78*56 cm alapterületű, 42 cm magas. Sokan tartják ilyenben a hörit, olyan, mint egy terrárium, de könnyebb és olcsóbb. Az én dzsungim ilyen dobozban van, nagyon jól be lehet rendezni neki. :)
2016. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok a 35 hörcsögös, gondolom te tetted fel az első kérdést is...:D Nem muszáj ketrec, elég a terrárium is. Csak abból is a nagyobb fajta. Vannak emeletes ketrecek, amik szerintem nagyon jók, 6.000 ft körül lehetnek a kisállat kereskedésben. Viszont egyet ajánlok... Ne vegyél neki olyan gömböt, amibe beletud mászni ugye, és rácsukod a tetejét, és egyedül gurulhat a lakásban... Az én hörcsögömnek az lett a veszte... Nekiment a szekrénynek abban, és agyrázkódást kapott... A hörcsögkereket pedig ne hagyd bent neki egész napra, ha aktív a hörid, mert az enyémnek bent lett hagyva, és nagyon lefogyott tőle, tehát csak mértékkel:))
2016. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor az ilyesmi ketrec nem jó: [link] ? (Ez állítólag egy nyúl ketrec)

Köszönöm a válaszokat! :)

2016. márc. 3. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:

A tengerimalac- és nyúlketrecekkel sokszor az a baj, hogy a hörcsög kifér a rácsai között. Feltétlenül meg kell nézned, mekkora a rácstávolság. 1,5 cm-nél nagyobb ne legyen. Viszont én is amondó vagyok, hogy felejtsd el a rácsokat. csináltass terráriumot, általában úgyis olcsóbb, mint a ketrec és sokkal jobb is egy hörcsög számára. Olvasd el itt az első választ:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7602683-s..

Egyébként én is 100x50-eset ajánlok. Ebbe kell kerék, ami legalább 25-30 cm, itató, házikó, bújók, mászólehetőségek és lehetőleg csincsillahomok. Az itató és kerék kivételével a többi elkészíthető otthon, én is magam csináltam őket.

2016. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 igen én vagyok az...:DNem szeretnék neki hörcsöggömböt venni, mert szerintem állatkínzás :( !Én ketrecet azért szeretnék, mert jobban szellőzik+szét lehet szedni és könnyebben takarítani.

(Bocsánat, ha valakit megbántottam a hörcsöggömbös mondatommal :( !)

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

2016. márc. 4. 13:49
 7/12 anonim ***** válasza:

A hörcsöggömbbel egyetértek, rosszul szellőzik, általában mind túl kicsi még a törpéknek is, tehát a gerincét roncsolja és nem is tud benne úgy mozogni, ahogyan akar, becsapós, nem látja megfelelően a dolgokat, ebből kifolyólag balesetveszélyes. Semmi értelme, felesleges kockáztatás.

Viszont továbbra is a terrát javaslom ketrec helyett. Nem tudom, elolvastad-e, amit linkeltem, ott kifejtettem, miért. Többek között leírtam, nem szellőzik rosszul a terrárium, sőt legalább nem kap huzatot a hörcsög (ami igen könnyen megesik a ketreceknél). Ha a terrárium fedele nyitott, azaz rácsos, ill. megfelelő helyen van maga a terra, akkor tökéletesen áramlik a levegő. Nem fülled be.

Mozdítani valóban nehéz, de a vizet kell a terráriumhoz vinni, nem a terráriumot a vízhez. Így nem gond a nagy súlya és teljesen jól kimosható. Takarítás szempontjából sokkal jobb, ugyanis a ketrecet nem lehet rendesen megtisztítani, a rácsokat nehezebb alaposan lemosni, a műanyag rész általában bordázott, ott is megtapad a kosz, a baktérium. Könnyebben is porosodik. A terrárium sima üvegfelület, ezért sokkal alaposabban lehet megtisztítani. A legfőbb ok viszont, amiért jobb a terra, az a hörcsög egészségének és biztonságának védelme, amit a linkelt kérdésnél kifejtettem.

Amúgy ha plexiből csinálod, akkor könnyű lesz, akárcsak egy ketrec, tulajdonságaiban mégis terrárium.

2016. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak az az egy gond van a terrával, hogy elég nagy a súlya és ez miatt nehéz is áthelyezni.Igen a terráriumot könnyebb kimosni de viszont a ketrecet szét is lehet szedni.Igaz eddig a ketrec tűnt a legjobb megoldásnak de most nem tudok dönteni.Az utolsó válaszoló áttérített a terrához...Nem tudok dönteni
2016. márc. 4. 18:00
 9/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: nekem is kizárólag terráriumaim vannak (tolóajtós terráriumok, tehát nem terráriumként használt akváriumok). Dzsunginak feltétlenül azt ajánlanám.

A terráriumot csak egyszer kell elhelyezni, és nem kell többet mozgatni. Én egy szórófejes kis üveggel tisztítom, amit locsoláshoz gyártottak. Nagyon kényelmes, nagyon gyorsan megvagyok a tisztítással és szerintem esztétikailag is a legjobb - a plexivel szemben nem lesz karcos.


Előnyök-hátrányok, amit egy másik válaszhoz írtam:

Előnyei:

- Ha méretre készítteted, akkor minden centit ki tudsz használni, ami a rendelkezésedre áll.

- Nem hullik ki a faforgács.

- Kevesebb zaj szűrődik ki.

- Kevesebb szag / illat szűrődik ki (az állat rendes takarítás mellett egyáltalán nem büdös, viszont a faforgácsnak van egy jellegzetes illata, amit én pl. bár szeretek, azt nem szeretem, ha a szobám fűrészüzemre emlékeztet:S)

- Nem rágja le a ketrecrácsról a festéket, ami ugye káros anyag.

- Nem szorul be a különböző, ketrecre erősített tárgyak és a ketrec közé.

- Könnyebben szelídíthető, ha oldalról férhetsz hozzá, nem felülről.

- Terráriumárral gyakorlatilag szökésbiztos.

- Nem fázik meg, nem kap huzatot.

- Ha nem a terráriumot viszed a fürdőbe, hanem a vizet viszed a terráriumhoz, akkor gyorsabban, könnyebben, alaposabban tisztítható.

- Szerintem esztétikusabb is.

Hátránya:

- egyes felszereléseket nagyobb választékban árulnak rácsra szerelhető verzióban, de azért könnyen meg lehet oldani a terrárium berendezését is

- kevésbé szellőzik jól, mint a ketrec, de ha méretre készíttetsz, akkor oda és olyan szellőzőt kérhetsz, amilyet akarsz. Nyáron oda kell figyelni, hogy ne melegedjen túl.


Szíriainak lehet, mégis inkább ketrecet vennék, egyszerűen azért, mert túl nagy kellene neki (min. 100*50*40). A üveget macerásabb lenne hazaszállítani és valahogy ekkora méretben stílust tekintve én jobban el tudnám képzelni a saját szobámban, mint egy ekkora terráriumot - ha pl. arra gondolok, hogy ez valószínűleg a földre kerül majd, mert a legtöbb bútor keskeny és rövid lenne hozzá.

2016. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért kellene áthelyezni?

Ha plexiből csináltatod és nem üvegből, akkor ugye műanyagból lesz, tehát könnyű lesz a súlya. Csak szerintem az kicsit drágább, de nem biztos. Mindenesetre mindkettő mindenképpen jobb, mint a ketrec.

Esetleg műanyag ládát is vehetsz, az olcsó és a célnak megfelel. Talán nem olyan szép, mint egy terrárium, de tulajdonságaiban végülis ugyanolyan, a ketrecnél sokkal jobb. Pl.:

[link]

Ehhez hasonlót is kereshetsz.

2016. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!