Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ketrec vagy terra?

Ketrec vagy terra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék nemsokára egy szíriai aranyhörit.Tudnátok nekem írni előnyöket hátrányokat?Jah és, hogy mekkora ketrec/terrárium kell neki.

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. márc. 4. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A minimum 80x40 cm, de inkább nagyobb, 100x50 cm jó lenne vagy akár még nagyobb. Az enyémnek 100x100-as terráriuma van. Sokaknak az a baja, hogy túl nehéz, de szerintem ez egyáltalán nem baj. A sarokban van egy kis szekrényen, nem szoktam soha elmozdítani. Nagytakarításnál kilapátolom aztán kimosom egy szivaccsal és kész. Hamar megvan, nagyon szeretem. Régen ketrecem volt, de nagyon idegesített hogy a höri rágta, hangos volt és nem tudtam aludni. Meg aztán állandóan felmászott az oldalára és sokszor leesett. Nem lett baja, de féltem, hogy meddig marad ilyen "sérthetetlen". Sokszor ráesett pl. a házára vagy más kemény felületre.
2016. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom mégegyszer. :)

100x50 cm lenne a minimum. Tudom, sokan tartják 30 vagy 40 centis ketrecekben, de tulajdonképpen az állatkínzás.

Mindenképp terráriumot javaslok, az sokkalta jobb egy hörcsög számára.

- A terráriumban nem tud huzatot kapni, a szellőzése pedig bőven elég. Sokan gondolják, hogy befülled, de valójában ha felül rácsozott, jól áramlik a levegő, nincs probléma a szellőzéssel. Aki mást mond, az valószínűleg nem tartott még terráriumban hörcsögöt. Vagy esetleg rossz helyen, pl. polcon, ami felett volt még egy. Hiszen ha csak felül nyitott és a terrárium felett kb. 5 centire van egy polc, akkor nem tud beáramolni rendesen a levegő, szóval fontos, hogy a terrárium felett legalább 20 cm magasságban ne legyen semmi, csak a levegő.

- A ketrec rácsai veszélyesek, könnyen beleakadhat, beszorulhat vagy leeshet, komoly sérülést is szerezhet.

- A terráriumból a forgácsot és egyebeket nem szórja ki, ellenben a ketreccel.

- A terráriumból aligha szökik majd ki, míg a ketrec nem túl szökésbiztos. Képesek kilökni az ajtót avgy esetleg ha nagy a rácstávolság, kiszöknek, de arra is volt már példa, hogy a rácsot egy (jó sok) idő után kettérágta a hörcsög és kiszökött.

- A terráriumot takarítani is könnyebb, bár nehezen mozgatható a súlya miatt és nem is szedhető szét, de jobban tisztítható, könnyen kitörölhető, kimosható. A ketrec rácsait nem tudod rendesen tisztítani és az alja is gyakran bordázott, ami szintén megakadályozza a megfelelő tisztítást, megtapadnak a baktériumok. A terrárium higiénikusabb.

- A hörcsögök általában rágják a rácsot. Ez egyrészt roncsolja a fogait, másrészt károsak a közben lenyelt festékdarabkák és nem utolsó sorban zajos, idegesítő.

- A hörcsög alapjáraton földalatti üregekben él, járatokat ás, így érzi igazán jól magát. Jó elfoglaltság, megnyugtatja, biztonságérzetet kap, lefoglalja magát, koptatja a kis karmait, ezért érdemes vastag forgácsréteget biztosítani (kb. 25 cm vastagon, legjobb szénával keverve, így nem omlanak be a járatok, meg a széna amúgy is jó a hörcsögnek) Ezzel természetesebb közeget adhatsz neki, jobban érzi magát. A ketrecben ezt nem igazán lehet megcsinálni ugye.

- Többnyire olcsóbb, mint a ketrec.

- Az üveg nem igazán használódik el, mint a műanyag ketrec fém rácsokkal.

- A terráriumon át jobban látod a hörcsögöt, nem zavarnak be a rácsok.

- Mutatósabb szerintem, szebben néz ki, mint a rácsok.

A ketrec részéről jó tulajdonságot nem tudok, max hogy szétszedhető, de igazából ez nem sokat számít még a takarításnál sem. A szellőzése sem ér sokat, sőt veszélyes lehet, ha huzatot kap.

2016. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők jól leírták, a terrárium (vagy akvárium) sokkal jobb, nekem is abban van a hörim. 3 éve van meg, sosem fülledt be, nem volt semmi baj vele. Takarítani is egyszerű. Nekem 100 cm hosszú, 40 cm mély és 50 cm magas. Szerintem ez a méret a minimum is, 100x40 cm. Én építettem bele emeletet is falapokból amit lábakra állítottam.
2016. márc. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a fajta ketrecet ajánlom, hozzá tudsz kapcsolni a csőrendszer segítségével másik ketrecet is. Jól szellőzik, nem szóródik ki a forgács, könnyű takarítani és jó tágas:


[link]

2016. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Nem rossz ez a ketrec, de ugyanúgy megvan minden rossz tulajdonsága, mint a többi ketrecnek, amiket leírtam a 2.válaszban (a biztonsági és jó közérzeti dolgok mind a hörcsög mind a gazdi részéről). A mérete nem olyan kicsi, de jobb lenne nagyobb. A csőrendszer meg nem túl jó dolog sem a hörcsögnek, sem a gazdájának. Nem akarom leszólni, de kismilliószor jobb egy terrárium, mint ez, és árban is ugyanannyi, illetve még olcsóbb.
2016. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Migránsszálló kell neki, mivel migráns hörcsög :)
2016. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!