Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszikat el lehet vinni...

A nyuszikat el lehet vinni sétáltatni? Ha igen akkor hova lehet őket sétálni vinni (pl. park)? És mire kell figyelni nagyon figyelni?

Figyelt kérdés

Okoskodó és értelmetlen hülye kérdésektől kíméljetek meg.

A rendes válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm.


2016. márc. 17. 17:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
El lehet, láttam már pórázon sétáltatott nyuszit. Sétáltathatod bárhol (lehetőleg füves helyen), ahol nincs nagy forgalom és nincsenek kutyák.
2016. márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem csak az a bajom hogy egy Székesfehérvár belvárosának a szélén lakom és ott elég nagy a forgalom meg egy két kutyával rendszeresen összefutok
2016. márc. 17. 17:35
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg szállítóketrecben elviheted egy sétáltatásra alkalmas helyre, és csak ott veszed ki, ha nincs olyan hely a közeletekben, ahol sétáltatni tudnád.
2016. márc. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

de elvinni se tudom mert nincs szállító ketrece meg mivel 13

éves vagyok így nem is mehetek el nagyon sehova

2016. márc. 17. 18:10
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

Én is láttam már nyuszit sétáltatókat, és igen, lehet sétáltatni. Találkoztam már velük füves területen is, de belvárosi utcákban is. Nagyon kell rá vigyázni, ha kivinnéd, kerülni a kutyásokat, autókat.

De szerintem egy nyuszinak nem túl nagy öröm pórázon sétálni egy számára idegen, zajos helyen, ismeretlen emberekkel találkozni. Ezek az állatok elég félősek, nem bírják a stresszt, ha lehet így mondani. Jobban járnál, ha nem vinnéd ki az utcára, ha pl van kertetek, ott biztos jobban érezné magát. :)

2016. márc. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem ajánlott. Túl nagy stressz neki.
2016. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Felejtsd el! A nyuszikat nem sétáltatjuk! A nyúlpóráz is csak egy idióta üzleti fogás, sokan meg még el is hiszik, hogy ez jó annak a szerencsétlen állatnak. Nem jó! Értelmetlen és veszélyes. A nyulak mozgásigényét nem lehet vele kielégíteni, legfeljebb legelésre és levegőzésre jó, de arra pedig túl veszélyes. Nagyon gyenge a csontjuk. ha megijed, akkor futni kezd, mivel ösztönösen ez van benne és megrántja a póráz. Jobb esetben csak a lába vagy bordája törik el, rosszabb esetben a nyaka is. Nem tudod megvédeni. Hiába figyelsz a kutyákra, autókra stb. egy nyuszi sokkal jobban lát, hall, érez, mint te. Lehet, hogy te nem hallod, ha 2 utcával arrébb leesik és összetörik egy pohár, de a nyuszi meghallja és megijed és máris megvan a baj. Elkerülhetetlen, hogy kivédd ezeket. Ha legeltetni és levegőztetni akarod, akkor vegyél egy összecsukható karámot, vidd ki az udvarba vagy a parkba és hagyd, hadd futkározzon ott magától. Vagy nyiss ablakot és szedj kintről fűféléket.. sokkal jobb, mint egy séta. Ráadásul nagyon stresszeli a nyuszit, ami nagyon árt az egészségének. Plusz mindennek a tetejébe a város tele van mérgező dolgokkal, amiket megehet egy séta során. NE sétáltasd!
2016. márc. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2016. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

"Hogyan sétáltassuk nyuszinkat?

A kérdésre a válasz: leginkább sehogy. Bár ma már rengeteg helyen kapható nyúlpóráz is, a nyusziknak nincs szükségük sétára, csak fölösleges sokk, mozgásigényüket nem elégíti ki. Nekik viszonylag nagy hely kell, ahol szabadon futkározhatnak, ahogy és amerre kedvük tartja. Ha nincs kertünk, ahol valamekkora részt elkeríthetünk erre a célra, akkor a lakásban engedjük rohangálni. A nyúlsétaltatás nemhogy csak hasztalan, de még veszélyes is. Hogy miért? A nyulaknak zsákmányállat révén veszély érzékelésekor az első reakciójuk a menekülés. Ha meglátnak valami ijesztőt, jön egy ismeretlen szag vagy egy hang, amit mi, emberek, gyakran egyáltalán nem veszünk észre, könnyen megijedhet és pánikba esve rohanni kezdhet, ám ekkor a póráz egy hirtelen, erős rántással megállítja. Ennek a következménye zúzódás, csonttörés s akár nyaktörés lehet, hiszen a nyulaknak különösen vékony, gyenge csontozatuk van, a testsúlyuknak csupán 6 %-át teszi. Összehasonlításképp egy macskánál ez már 10 %. Ezenkívül a az igazi halálfélelem nem is a menekülést kiváltó tényezőtől következik be, hanem a póráz visszaránátásnak érzékelése pillanatában. Ezért tehát ne sétáltassuk nyuszinkat pórázon, hanem alakítsunk ki neki egy kifutót, ahol kedvére, szabadon kielégítheti mozgásigényét."

2016. márc. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én mikor "sétáltattam" a nyuszim akkor eltört a lába mivel belegabajodot és megíjedt...nem túl biztonságos...
2016. ápr. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!