Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktassam össze a...

Zsuzsi350 kérdése:

Hogyan szoktassam össze a tengerimalacaimat?

Figyelt kérdés
Most februárig volt 3 tengerimalacom. Idén júniusban lettek volna 3 évesek, de egymás után elvesztettem kettőt is és teljesen befordultam. Most kaptam három új kis tengerimalackát akik azonnal belopták magukat a szívembe. Viszont nem csipázzák egymást sem és azt se nagyon aki itt maradt még velem. Nem egy helyről érkeztek, kettőt Győrből (állítólag testvérek de folyton kocogtatják a fogukat egymásra) egy pedig Tétről. :S Hogyan szoktassam őket össze? A ketrecben és az ágyon is egymásnak esnek, már szinte vérre megy de eddig csak én véreztem :) őket szétszedtem és külön ketrecekben vannak, amiket kaptam melléjük. Nem is fognak kijönni egymással?? :( A nyuszijaimat se bírják pedig az előzőekkel nagyon jól kijöttek, még a nyuszók mellé is elfeküdtek ezek meg nekik esnek. :'(

2016. ápr. 29. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Fiúk, lányok, hány évesek? Először külön ketrecbe tedd őket, a ketreceket pedig egymás mellé. Hagy, hogy előbb a környezethez, szagokhoz szokjanak hozzá, aztán pedig egymás jelenlétéhez. Ha kevés közöttük a korkülönbség akkor nagyon macerás az összeszoktatásuk. Azt nem értem, hogy a testvérpáros miért kocogtatják egymásra a fogukat... Lehet, hogy mégsem testvérek csak próbáltak rajtuk túladni, mivel nem jöttek ki egymással?
2016. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sajnos ha nincs korkülönbség akkor a dominancia harc elég nehéz.
2016. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Fiúk mind a négyen. Aki eleve nálam volt 3éves, a testvér pár elvileg fél éves a ''támadó'' malacka 1éves. Amikor az ölembe van nyugodt, de ha mellé rakok még valakit s közben simizem őket már csattogtatják a fogukat. :'(
2016. ápr. 30. 22:50
 5/9 A kérdező kommentje:

A videó jó és köszönöm, de ahogy írta ha vérre megy közbe kell avatkozni. Elég nagy helyen futottak, de az 1éves mindegyiknek neki esett.

Egy szobában vannak de nem egymás mellett.

2016. ápr. 30. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne egyszerre próbáld őket összeszoktatni. Előbb csak az egyiket próbáld meg a "régi" malackához szoktatni, aztán ha ez sikerült akkor a következőt és így tovább... Egy malackát nekik is könnyebb elfogadni, mint egyszerre hármat.
2016. máj. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ivaros fiúknál nem szokták ajánlani a 2-nél több együtt tartását, nagyon ritkán működik egy ekkora banda összeszoktatása :(
2016. máj. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Csak érdeklődnék, hogy hogyan alakult a malackáid kapcsolata? Én most vásároltam 2 egykorú kamasz hímet (nőstényként adták el őket :S ) és nagyon félek, hogy nem lesznek jól egymással. A fogukat már csattogtatják, mióta hozzászoktak a helyhez.
2018. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem lettek jóban. 4en 3ketrecben vannak. Akik egy ketrecben vannak azok ketté vannak választva. Közben beléptem a tengerimalacok egyesület csoportjába és megtudtam hol rontottam el. Ivartalanítani kellett volna. De ezt nem akarom. Így külön maradtak.
2019. ápr. 5. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!