Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék, egy görényt venni....

Szeretnék, egy görényt venni. Mekkora ketrec kell neki? Tényleg pórázon kell sétáltatni? Igaz az, hogy a házban is szabadon lehet tartani? Kérlek, minél több dolgot írjatok meg!

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold át alaposan a döntésed! Én is szerettem volna görényt, aztán utánanéztem a tartásának, a kötelező oltásainak, esetleges betegségeinek, annak kezeléseinek stb... és rájöttem, hogy én ezt neki nem tudom biztosítani akármilyen cuki és akármennyire akarom.

Egy jó görényketrec 40.000-nél kezdődik. Igen, tényleg lehet őt sétáltatni és a lakásban elengedni. Azonban kb semmi mütyür nem lehet a lakásban mert eldugja őket, a konnektorok is veszélyesek és a kábelek is. 4-5 órát kell vele foglalkozni NAPI szinten! Nincs olyan, hogy most fáradt vagy vagy nem érsz rá, ennyi törődést igényelnek! Aranyosnak valóban aranyosak, de elég macerás a tartásuk. Ez csak pár dolog amit én most itt leírtam róluk, de ha ezeken túl is úgy gondolod, hogy megfelelően tudnád őt tartani, gondozni akkor nézz utánuk még jobban, főleg tenyésztők véleményét kérd ki.

2016. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagy ketrec kell neki vagy szabadon tartás, de ez utóbbi veszélyes rá is, ha nem dugtok el mindent alaposan vagy a dolgaitokra veszélyes. Itt nézd meg a válaszom (6. komment):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__7761995-k..

Ilyen ketrec kellene neki. Ezzel egyébként jobban jársz, mint a boltiakkal, mert a boltiból még a 80ezres is kicsi és iszonyú drága. Ha magad építed, kb. 10.000 Ft és jóval tágasabb, ráadásul úgy alakítod ki, ahogy akarod.

Amúgy jobb lenne neki fajtárssal, nem egyedül.

Nagyon sokat kell vele foglalkozni minden nap, rendszeresen takarítani stb.

2016. máj. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ketrecből 1 köbméter nagyságú már elég a görcinek. Persze attól függ hogy mennyit foglalkozol vele, meg mennyit van kiengedve naponta. Nekem két görény lakik egy Furet XL típusú ketrecben, de csak alvásra használják. Amikor ébren vannak reggel meg estefele akkor ki vannak engedve. Megszokták a napi rutint, így elég nekik ekkora ketrec, nem tombolnak benne, mert tudják hogy úgyis kijöhetnek amikor akarnak és itthon vagyok.

Lakásban szabadon tartást kezdő görényesnek nem igazán ajánlom. Sok dologra kell figyelni, mert ha szabadon vannak mindig akkor nagyobb eséllyel tudnak megszökni, meg szinte minden körülmény között kár tudnak tenni magukban, vagy esetleg a berendezésben (nekem kétszer harapta már ki az egyik görényem a mosogatógép leeresztő csövét, úszott a konyha utána). Egy kezdő görényes meg akármennyit is olvas utána, nem tud felkészülni rá. Ezt meg kell tapasztalni.

Pórázon lehet sétáltatni őket, de előzőleg szoktatni kell hozzá. Viszont nem minden görény szeret sétálni, ami meg nem megy azt nem szabad erőltetni náluk. Nekik nem lételemük hogy sétáltatva legyenek.

Szerintem vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel, most úgy is kölyök szezon van. Ők minden fontos tudnivalót el fognak mondani a tartásukról.

2016. máj. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!