Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem használja a hörcsög...

Epresvotka kérdése:

Miért nem használja a hörcsög a hörcsög kereket? Már 2 éves és próbáltam már gömbbe is szoktatni de anyira lusták. Csak a ketrecet rágják. Meg alszanak.

Figyelt kérdés
2016. jún. 13. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki hogy kell
2016. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a szemük előtt megforgatni a kereket,esetleg rakd bele őket.Egyébkén van olyan hörcsög amelyik nem szereti a kereket.
2016. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam hogy belerakom és pörgetem többször is de nem akarnak mozogni
2016. jún. 13. 16:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

1, egy két éves hörcsög már nagyon öreg, legalábbis ha jól gondolom, hogy törpehöriről beszélünk. Ők már nem mozognak annyit. Eddig sem használták, vagy csak most próbálod szoktatgatni őket?


2, Biztos, hogy megfelelőek a körülmények számukra, boldogok, egészségesek? Elnézést a feltételezésért, de olyanokat láttam már...

Az első hörcsögömet ingyen hoztam el egy nőtől, mert szerinte őrült volt. Egy apró ketrecben tartotta, nem volt alatta alom, csak egy házikó, meg egy kerék vette körül, szerencsétlen állat a műanyagon rohangált... aztán naponta vagy tízszer ment a hülyegyerek, kirángatta a házából szerencsétlent, aztán csodálkoztak, hogy már semmit nem csinál, csak őrjöng, és harap.

Érdekes módon nálunk egy hát alatt kézhez szokott ,kiengedhettem a ketrecből, mert szó nélkül visszament.


Mekkora ketrecben tartod őket, vannak más játékaik? Mivel eteted őket? Eddig is ketrecben voltak? Nálunk volt hiszti belőle, hogy megpróbáltam terráriumba átszoktatni őket, akkor ők is depiztek egy sort, vissza kellett szerezni a régi helyüket.

2016. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1 változatos az étrende

2 Kézhez van szoktatva

3 forgács van alata mindig cserélem

És van hörikereke és gömbje meg ilyen agyag izé amibe tud bujkálni ...És a ketrece is elég nagy szerintem

2016. jún. 13. 17:41
 6/14 anonim ***** válasza:
Elég nagy a kerék? Mert nem mindegy. Ha kicsi a hörinek akkor fáj benne a háta... akkor nem csoda ha nem akarja. 2 évesen meg már öregek, azért lusták. A ketrec is kicsi lehet ha rágják...
2016. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet nem veszed észre. Nekem pl. csak hajnali 3 körül teker és olyan halk, hogy nem kelek rá fel. Vagy csak jó alvó vagyok. :D Amúgy meg sosem használja nap közben.


Vagy próbáld ki a running disc-et.

2016. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kerékel nincs gond az elég nagy és két nöstény van nekem
2016. jún. 13. 18:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Eleve csak 1 hörcsögöt szabad tartani. Ha kettő van, remélem külön helyen. A hörcsög magányos állat.

Ha arany, min 28 cm átmérőjű kerék kell, ha törpe, akkor minimum 20. 1-2 centiméter is sokat számít.

A lakhelyük meg min 80x40 cm, de inkább nagyobb (persze külön-külön).

2016. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

pontosan milyen kereked van? ha belinkeled vagy lefotózod lehet tudunk segíteni mi lehet a gond.

nekem az összes hörim imádja a kereket.

2016. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!