Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Panelba tarthatok nyuszit?

Panelba tarthatok nyuszit?

Figyelt kérdés
Volt egy ismerősöm aki városban élt s volt nyula. Talán még most is megvan neki, jól tartotta.Szerintem ő nem panelban lakott, bár ki tudja nem igazán beszélgettem vele és már nem tartjuk a kapcsolatot. Panelban lakok egyedül talán kéne egy kisállat. A tesóm adna nyulat, de nem tudom, hogy panelben jól érezné-e magát a nyuszika.Köszönöm a véleményeket és a válaszokat!!!!

2016. jún. 15. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzi magát, ha megfelelően van tartva: alapból két nyusziban gondolkodj, mert társas állatok. Nyuszinként pedig 2 négyzetmétert számolj "lakhelyként", emellett pedig napi több óra kiengedés.
2016. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgy vigyázz hogy nyúlból kettő kell. Az azt jelenti dupla hely az az 4m2
2016. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szóval a városba engedjem el a szabadba? Vagy hogyan oldjam meg azt h kint is legyen?
2016. jún. 15. 20:16
 4/9 A kérdező kommentje:
egyedűl nincsenek el a nyulak?
2016. jún. 15. 20:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a lakásban kell kiengedni, hogy ne legyen mindig bezárva, ugyanis nagy a mozgásigénye, kb mint egy macskának. És nincs el egyedül, a fejlettebb országokban be is van tiltva az egyedül tartás.
2016. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ahogy írják, mniimum 2 nyuszi = minimum 4 négyzetméter állandó lakhely és mellé napi 6-8 óra kiengedés egy jóval nagyobb területen (a teljes lakásban).

Csak hogy lásd, hogy néz ki egy nyúlketrec:

[link]

Ha ezt megadod nekik, akkor tarthatsz panelban is. De számolj azzal, hogyha helyesen akarod tartani és azt akarod, hogy hosszú, egészséges életük legyen, akkor bizony friss, zöld fűfélék, gyógynövények, levelek kellenek nekik, amit be kell szerezni egy közeli mezőről vagy valahonnan. A tipikus táp, széna és némi zöldségféle hosszútávon megöli a nyuszit, tönkreteszi a szervezetét. Ezért élnek többnyire csak 4-8 évig vagy még kevesebb ideig. A normálisan táplált nyulak bőven megélik a 10 évet is. (Nyilván általánosságot nézve, mert kivételek mindig vannak)

2016. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kettőt kell tartani. elvannak lakásban is.akik kertesben tartják sem feltétlenül kinti kifutóban. van aki ugyanúgy bent tartja kertes házban is.

a kiengedés során a lakásban engeded ki.ha az utcán engednéd el,soha többet nem látnád jó eséllyel..

a lakásban annyi a lényeg,hogy a földön futó kábeleket le kell takarni.vannak kábelcsatornák,az teljesen jó. abból egy vastagabb fajtával érdemes elrejteni a vezetékeket. meg egyéb dolgokat amiket nem jó,hogyha megrág.szóval nyuszibiztossá kell tenni a szobát.

sok olyan példát láttam már,ahol a nyuszik visszajártak a ketrecbe wc-zni, de a többi időben a lakásban voltak. ez is egy jó módszer. persze hogyha elmész valamerre akkor jobb,hogyha bezárod őket addig. de amikor otthon vagy velük,akkor legyenek kiengedve.

és szerintem tenyésztőtől vedd. az ilyen ismerős ad nyulat nekem nem túl megbízható. lehet,hogy beltenyészett vagy csak simán beteg,esetleg haszonállatként nevelték. az meg nem fog neked olyan sokat élni. érdemesebb tenyésztőtől venni.hobbitenyésztő is jó,hogyha megbízható.

oltatni kell őket meg ivartalaníttatni. ugyanúgy mint a kutyát-macskát.de olvasgass utána,járd körbe a témát. ne vegyél hirtelen nekiindulásból,hagyd érni az ötletet:)

2016. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt lakásban nyuszi, én nem ajánlom, leírták, nagy hely, sok foglalkozás, még több takarítás utána. És mezőre járhatsz 2 naponta hogy beszerezd a kajáját... durván macera. Az én nyulam rendetlen is volt, mindent szétrágott maga körül, szőnyeg, fal, függöny, cipők, ágy, stb. Éjjel ha unatkozott iszonyat hangos volt.

Egyetlen más állatommal nem volt még ennyi gond. 4 macskám van most, velük kb semmi gond nincs, pedig többen vannak.

2016. jún. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hát meggyőztél...sokkal nagyobb hely kellene, s nem is akarom h bolondnak nézzenek h a parkokban füvet szedek.
2016. jún. 17. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!