Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény és törpenyulak...

Vadászgörény és törpenyulak tarthatók egy lakásban?

Figyelt kérdés
Külön ketrecben lennének. De vajon egyszerre ki lehetne engedni őket? Vagy ketrecen keresztül nem irritálják egymást?

2016. júl. 25. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Összeengedni semmiképpen, a vadászgörény ugyanis megeszi a nyuszit.A görényt pedig irritálja a nyúl szaga, a nyuszi pedig félni fog a görénytől.Szóval vagy egyik vagy másik.
2016. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Fene, akkor inkább nem veszek görényt. Most 2 törpenyulam van és harmónikusan elvannak egymás mellett.
2016. júl. 25. 09:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Soha ne tartsd együtt ezt a két állatfajt. Még külön szobában tartva is necces.. állandóan stresszelnék egymást a szagukkal. Ha meg véletlen találkoznak, a nyuszik annyi.
2016. júl. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem, szóval maradj a két nyuszinál akkor. :)
2016. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszerre kiengedni nem lehet őket, de külön tartva és foglalkoztatva elvannak egy házban.

3 görényem van mellette tartok még tengerimalacot és hörcsögöt is. Egyik sem stresszel be a másik állat közelségétől. Sőt volt, hogy egereket tartottam a görényekkel egy szobában és nem lettek idegbetegek se ők se a görik.

A nyúlnál nyilván függ a nyuszi természetétől, hogy mennyire stresszeli be magát. Tavaly vigyáztam pár hónapig ismerősöm nyulára, és ő se idegelte magát azon, hogy görényszag is van a lakásban. Vidáman ugrált a nappaliban, ahol előtte még a görények voltak kint.

2016. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, a nyuszi is meg tudja szokni más állat közelségét. Bár azt nem szívesen nézmém meg, ahogy a görény támadja a ketrecüket, amikor kint van.
2016. júl. 25. 11:51
 7/9 anonim ***** válasza:

nem. inkább a nyusziknak adj meg mindent. nem tudnál elég figyelmet szentelni nekik és a görénynek. + ha találkoznak,akkor annyi a nyusziknak.

nyuszik mellé én valamilyen hörcsögöt,egeret vagy tengerimalacokat ajánlok. ők biztos nem bántják egymást. de azért ne tartsd őket együtt.de ha véletlenül találkoznak sem lesz halálos kimenetele, mint a görénynél

2016. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Görényt azért akarok, mert szerintem az olyan férfias állat, és nagyon tud kötődni a gazdihoz. Jól tudom? A nőstény nem olyan büdös, ugye? Mondjuk büdösebb, mint egy nyúlhugy?
2016. júl. 25. 18:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Pótlás: Amíg élnek a nyulak, nem lesz görény.
2016. júl. 25. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!