Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm nem használja a...

A hörcsögöm nem használja a fogkoptatóját, miért?

Figyelt kérdés
A dzsungáriai törpehörimnél már 2 fajta fogkoptatót is próbáltam, egyik sem vált be. Amikor betettem nekik, megrágták egy kicsit, és otthagyták. Mit tegyek be neki, amit szinte biztos, hogy fog rágcsálni? Valahol olvastam, hogy kifli végét is lehet adni neki, szárítva kell? És házilag hogyan készíthetek fogkoptatót a hörimnek?

2016. aug. 4. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem hülye és nem eszi meg az egészségtelen, bolti ***-t. A bolti fogkoptató amúgy sem igazán koptatja a fogat. Kiflit ne adj neki, ahogy más péksütit sem. De kisüthetsz neki saját magad által összekevert magokat, zöldségeket. Összegyúrod, mint egy tésztát és kiszárítod teljesen a sütőben. Azt raksz bele, amit akarsz. De figyelj, ne legyen azért túl hizlaló. Ez is koptatja valamelyest a fogát. Tehetsz be neki friss faágakat, amik nem permetezettek és szeretik, mind mást szeret, enyém pl. az almafát. Azt is rágja és egészséges. Ha raksz be szénát vagy friss fűféléket és megeszi, az is jó.
2016. aug. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fa felszereléseket vegyél neki, azokat rágni fogja. A fogkoptatókat nálam 10 év alatt talán egy hörcsög használta... :/
2016. aug. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én aranyhörimnek is van fogkoptatója, egy ideig használta, meg néha-néha rágdossa, de amúgy a ketrecen koptatja a fogát, akármit csinálok:D De ha ez neki jó...
2016. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem baj, legalább a rácsot nem rágja, mert kitakarja a fogkoptató azt a részt, amit rágni szokott :D
2016. aug. 8. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!