Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki megmondaná nekem hogy...

Valaki megmondaná nekem hogy tengerimalacnak és nyúlnak kell e száraz táp vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 20:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
10%
A tengerimalacnak nem tudom, hogy szoktak e adni, de en mikor volt hazinyulam adtam neki kukoricaval keverve.
2016. szept. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Egyebkent nem lesz baja ha nem adsz neki tapot mert a nyul alapveto eledele a fu. Elso voltam.
2016. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Ha normálisan természetes etetésben részesül akkor nem szükséges.Ha viszont ezt nem tudod megtenni akkor kiegészítőként adhatsz egy keveset.A tápok nem egészségesek, kivéve a Versele Laga Cuni Complate tápot.Az a legjobb.Sok sikert!
2016. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyúlnak nem tudom, de tengerimaliknak kell napi 1x 1 kanállal táp (kiskorukban napi 2x 2 kanál). Amit az előző válaszoló írt az a legminőségibb, legjobb. Remélem nem együtt tartod őket!
2016. szept. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
(Mármint egy ketrecben)
2016. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Az elsőre még véletlenül se hallgass, mert eleve nem kell nekik táp (baromi egészségtelen és sok betegséget okoz, még a versele-laga cuni complete is, bár az tény, hogy az a legjobb fajta) a kukorica meg kimondottan veszélyes, túl sok keményítőt tartalmaz, nem szabadna adni. A nyulak természetes étrendje friss fűfélékből, gyógynövényekből áll, ezekből minden szükséges vitamint és tápanyagot megkapnak. A táp tönkreteszi a szervezetüket. Ezért élnek többnyire csak 3-4-5-6-7 évet... táp nélkül, helyesen tartva és etetve pedig általában 8-9 évet vagy akár többet.

Tengerimalacokról nem nagyon tudok nyilatkozni, de biztosan jobb nekik is a természetes étrend, mint a műkaja.

2016. szept. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szóval ebből nagyjából azt szűrtem le hogy lehet nekik adni (nyúlnak) egy nagyon kicsit....és hogy nem nagyon egészséges

Egyébként nem, nem együtt tartom őket

2016. szept. 16. 21:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Tengerimalacnak már csak a vitaminszükséglet miatt is kell a táp (Cavia Complete). Sokan tévesen emelt zöldségadaggal próbálják fedezni a napi C-vitamin igényt, ez azonban a malackák érzékeny emésztőrendszere miatt nem jó ötlet. Én azt mondom, hogy vagy Complete táp, vagy semmilyen, viszont nagyon fontos, hogy friss széna folyamatosan legyen előttük, és kerüld a magas nitráttartalmú zöldségeket (saláta, uborka).
2016. szept. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Minden állatnak a természetes elesége a legjobb, hiszen erre alakult ki a szervezetük. A természetben meg egyik sem eszik tápot...
2016. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Laca3312 válasza:
0%

A nyúl fő tápláléka a széna! Ez teszi ki étrendjének 80% -át! A többi 20% csak kegészítő!

Zab: bátran adható mert magas a rost tartalma

Búza ,tritikálé:energiadús hízlal keveset belőle

Árpa: ebből is keveset

Rozs, kukorica: felejtő

Friss zöldek fonnyasztva

Alma: cukor tartalma miatt keveset

Zöldségek:répa-zöldség levelestől,brokkoli, karfiol,stb...

Citrom, hagyma, hasonlók értelemszerüen felejtő!!!!

Száraz kenyérhaj keveset mert hízlal, de inkább felejtő!

És bármi is legyen az fokozatosan hozzászoktatva és ne egyből!

2016. szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!