Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet beteg a patkány?

Lehet beteg a patkány?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Lakótársam hazament,itt hagyta a patiját "megőrzésre" :D

Szóval az egyik szeme olyan mint a kiscicáknak amikor becsipásodik, de olyan furcsa,mintha véres csipa lenne, vagy lehet csak koszos csipa:D

Nem nagyon értek én hozzá, kamillám sincs itthon,max tea de hát azzal nem érek semmit.Holnap jön a gazdája, de már napok óta ilyen neki ahogy láttam,ha ő nem csinál vele semmit( vagy kitudja érdekli e egyáltalán) akkor én mit.Amúgy csak a szeme körül ilyen,nem tűnik betegneg a szeme ,nem ragadt be a csipától és a közértzere is jó,túl jó...most sem hagy írni egy kis dög,előbb akkorát csikart az ujjamba,hogy még mindig vérzik:SMás patkánya is ennyire aktív?mert őt egy mp-re nem lehet leleőni,csak akkor nyugoddt ha beteszem a helyére és rácsukom az ajtót:SAjjj most is a hajam rágja engem meg a frász kitör tőle XD

Szóval szerintetek mit csináljak a szemével?Mossam le sima vízzel lehet csak huzatot kapott?Hálás lennék a segítségért mert még életemben nem volt patim és fogalmam sincs mit kellene vele tenni...


2010. máj. 1. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Faggyúmirigy gyulladás. Ez elkerülhetetlen, 90%-ban minden állat időszakosan átesik rajta. A patkányok egy bizonyos "vörös könnyet" termelnek, ami tulajdonképpen egy olyan faggyúszerű anyag, ami vízhatlanná teszi a szőrzetet. Ezeket az orr, és a szem környékén találjuk meg. Mikor begyulladnak, akkor erősen láthatóvá válik ez a "vörös könny", mivel a gyulladás következtében túltermelődik.

könnyezésre én ezt találtam. (egyébként google a barátod) :)

2010. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem ne háborgasd, lehet hogy csak ártanál vele.

vagy vidd el állatorvoshoz, aztán a számlát nyújtsd majd be a gazdijának, vagy várd meg a gazdit, és mondjad neki hogy mindenképp nézesse meg orvossal.

2010. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kezelése: Ha más tünettel ne párosul, akkor a legegyszerűbb módja a Garasone szemcsepp. Ezt receptre lehet kapni emberi patikában. Ebből kell csepegtetni az állat szemébe és orrába napi 3x1 cseppet legalább 1 hétig. Ha hamarabb múlni látszana a tünet, akkor is húzzuk ki a kezelést egy hétre!

első voltam. de szerintem ne kísérletezzetek, vigyétek el inkább hétfőn dokihoz.

2010. máj. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm,sokat segítettetek.meg is mondom neki,hogy vegyen szemcseppet neki ha holnap visszajön:)


Kedves első:))a gugli a te barátod az enyém a könyv:)

Azért írtam ki ide,mert nem mindenki tapasztalt patkánytartó és nekem ez nem tűnt tipikus patkánybetegségnek:)


Mégegyszer köszönöm sokat segítettetek:)

2010. máj. 1. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Vörös könny: A szem, a száj és az orrnyílások környékén vöröses maszat jelenik meg. Ez a Harder-féle könnymirigy váladéka, ami egyes rágcsálóknál tartalmaz egy ismeretlen funkciójú, vörös színű porfirinvegyületet is. A váladék épp hogy látható jelenléte a szem körül természetes, de ha már az orr és a száj körül is megjelenik, baj van, az állapot neve Chromodacryorrhea. A túltermelődését okozhatja stressz, hiánybetegség, éhezés, de a felső légutak gyulladása is, amiről tehet fertőzés vagy allergia is. Helyesen táplált, nyugodt állatoknál a leggyakoribb ok az illatosított faforgács. Ha a patkány látványosan "véres"maszatos, mindenképpen vigyük állatorvoshoz, mert a betegség egy bizonyos stádium után már halálos.
2010. máj. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is:)

Nézem nézem, de csak a szeménél van vörös váladék,orránál semmi hálistennek.Ha valóban természetes akkor nem kínzom a szemcseppel,máshol semmi:)Lehet megfázott csak,nemhiszem,hogy éhezne (Ő? kizárt mikor egész nap eszik:D), hiánybetegsége sem lehet mert rengeteg zöldség és gyümölcsfélét kap a magvak mellé (és husit is):)

2010. máj. 2. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!