Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszkij törpehörcsögöt...

Roborovszkij törpehörcsögöt lehet egyedül tartani? Mi az amit fontos tudni róla?

Figyelt kérdés

2016. dec. 4. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Igen, lehet.

Iszonyú gyors mozgású, ezért fokozott türelemre van szükség ahhoz, hogy kezes legyen:) De megéri:)

(Amúgy Roborovszki.)

2016. dec. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Nekem volt egy, nem rég halt meg,4éves volt. Lehet egyedül tartani. Kell neki mindenképpen sok bújó, kaját be kell állíttani egy rendszert, pl.:minden 2nap kap kicsit több kaját, minden nap kevesebbet. Ha nincs előtte kaja, akkor ne rögtön adj neki, mert biztos kiválaszt egy helyet, ahova elrejti(ösztön) mint emlitettem, alakíts ki egy rendszert. Adj neki gyümölcsöt, zöldséget, de ne sokat, mert csak megrohad előtte. Vegyél neki golyós itatót(kifejezetten törpehörik ek valót) mert a sima tálba belekaparja az almot. A legjobb ha faforgácsot, és szalmát raksz alá, imád benne bújkálni, de vigyázz,a szalmát vágd fel apróbb darabokra, vagy nyomkodd bele, az enyém egyszer kimászott a terráriumból egy szalmaszálon. :D most ennyi jut eszembe. Remélem segítettem. :)
2016. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Milyen a helyigénye? Nagyon gyorsan kézhez szokott. Köszönöm a gyorsv választ
2016. dec. 4. 09:40
 4/13 A kérdező kommentje:
A kajás tálja milyen legyen?
2016. dec. 4. 09:43
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Minimum 60*40 cm-t szoktak mondani, de szerintem az nagyon kevés. Én min. 80*40-eset ajánlanék.
2016. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Olyan pici állatnak is?
2016. dec. 4. 11:44
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

A természetben több száz négyzetméteres területen élnek.

Amúgy igen. Egy 40•30-as terrában egy házikó égy egy kerék is alig férel 1-2 WC papírgurigával.

2016. dec. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Igen, olyan "pici állatnak" is:)

Elvégre nem vigyázzállásban kell elférnie benne, hanem az lesz az ÉLETTERE. (Ennek megfelelően is kell berendezni: változatosan, "otthonosan".)

2016. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor egy 60*40-es ketrec elég neki? Plusz egy emelet. MÓkus kereket milyet vegyek?
2016. dec. 4. 19:10
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

A 60*40 kicsi lesz, amennyiben rendes helyet akarsz neki berendezni.

Odúk, itató, etető, csövek, mókuskerék, homokfürdő, valami extra játék (az enyémeim imádják pl. a szalmalabdát meg a nagyobb akváriumi fadarabokat, meg egy 20 cm magas fűszertartót feltöltök faforgáccsal, amiben le tudnak ásni, tudnak benne aludni stb.), és még egy kis mozgástér is kellene... Ne sajnáld az a plusz 20 cm-t!

(Nekem ideiglenes ketrecem van 60*40-es, tudom miről beszélek: egy ház, etető, itató, kerék és kb. kész, más nagyon nem is fér bele:S

Keréknek neki elég a 14 cm átmérőjű, de teli talpú legyen, az nagyon fontos, mert ami nem olyan, az balesetveszélyes (eltörheti a lábát!) Nem érdemes spórolni rajta, főleg, ha egy légtérben alszol vele, mert egy valóban csendes futású kerék igazi áldás tud lenni:))

2016. dec. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!