Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagy baj, ha egyedül tartom a...

Nagy baj, ha egyedül tartom a nyuszimat?

Figyelt kérdés

2017. jan. 3. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

biztos, hogy jobb lenne neki ha lenne egy kis társa. viszont fennáll a veszélye, hogy verekednének és így dupla annyit kéne foglalkoznod a nyuszikkal, mert csak elkülönítve élhetnének így.

elég sokan tartják egyedül a nyuszijukat és jól elvannak úgy is.

2017. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nincsenek olyan jól el az egyedül tartott nyuszik, csak a gazdi nem veszi észre. Addig senki sem veszi észre, ameddig nem vesz társat a nyuszijának. Nem véletlen tiltja ezt törvény néhány országban. megfelelő párválasztás esetén, megfelelő összeszoktatással pedig össze fognak szokni. Vegyél neki társat, mert csak így lehet teljes élete.
2017. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Később lehet, hogy lesz egy társa, de egyenlőre ez sajnos nem megoldható. :( De azért annyira nem szörnyű nekik, hogy egyedül ne is legyen nyuszim, ugye?
2017. jan. 3. 20:54
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem két nőstény nyulam van, ráadásul anyja-lánya, és amikor egy ketrecben voltak, rendszeresen ment a harc. Pörögtek egymás körül, és megkufircolták egymást, hogy épp ki a domináns. Nem tart sokáig, és nem egész nap, de sokkal nyugodtabbak lettek, mikor végül különválaszottam őket. Ketrecen keresztül szoktak pusziszkodni, így jó nekik.
2017. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindegy, mekkora az a ketrec.. lehet azért ment a harc mindig, mert 100x50 cm körüli a ketrec.

Amúgy a lány nyusziknál (is) normális a ideiglenes vita és erőfitogtatás, főleg tavaszkörnyékén. Ettől még jobban érzik így magukat. Nem feltétlen az jelenti a jólétet, hogy nyugodtabbak látszólag. Ez csak az emberi logika.. ők máshogy működnek.

2017. jan. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem baj. Az én nyuszikám is egyedül van, é nagyon jól megvan. Domináns, területvédő nőstény, az ivartalnítás ellenére is, úgyhogy jobb neki ez így. Mondjuk ez a nyuszi természetétől is függ. De nagyobb nyuszi mellé nem szabad kicsit betenni. Vagy kiskoruktól kezdve össze vannak szoktatva, vagy vita van. Szóval érted. Nem szerencsés.
2017. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
5-ös, és honnan tudod ezt biztosan, hogy jobban érzik magukat, ha megy az állandó harc?
2017. jan. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

de, baj, több országban törvény szabályozza,hogy egyedül nem lehet tartani..

társas lények.. szóval be kéne szerezni egy társat neki minél hamarabb.

ha megfelelő nagy helyen vannak és ivartalanítva vannak,akkor nem lesz semmiféle bunyó, hidd el nekem..

azok szoktak verekedésről írni,akiknél apró helyen van két ivaros állat...

nálunk soha nem volt baj, imádják egymást..

2017. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Lovas 13 válasza:
57%
Nem baj az én is egyedül tartom a nyuszimat és remekül megvan.
2017. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
57%
Egyáltalán nem baj én is külön tartom azért is mert óriás és törpe de meg azért is mert két lány vagy két fiu meg ha nem születésük öta vannak együtt akkor nem jönnek ki jól. De ha egy lány és egy fiu akik ivar képesek akkor meg nem akarok minden harmadik hónapba kis nyuszit.
2017. jan. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!