Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vegyek hozzá még egy tengerima...

Vegyek hozzá még egy tengerimalacot? Változni fog a viselkedése?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy egy picit több,mint egy hete vettem meg a tengetimalacomat. Kb 5 hónapos fiú.

Egész nap a házikójában van. Ha nem észlel mozgást akkor kijön éj eszik/iszik meg ilyesmi.Ha hallja,hogy közeledek felé máris bemegy a házikójába. Minden nap kiszoktam venni a helyéről,kb 5 percig tart mert összi vissza szaladgál (a házá felfordítom,hogy ne oda menjen) aztán ha megfogom belerakom az ölembe simogatom,de ha 1mp-re abbahagyom a simizést elszalad. Na most én azon gondolkodtam,hogy veszek mellé egy kb 1hónapos szintén fiú malackát. Szerintetek jó ötlet? Attól félek,hogy nem lesznek jóba :/

(igen megvan a megfelelő méretű ketrec,és nem kérek olyan kioktatást,hogy már mióta kéne neki társ stb A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJATOK,köszi)


2017. jan. 17. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, vegyél hozzá. Nem tudom, jobb lesz-e a viselkedése, talán igen, talán barátságosabb lesz, talán nem, talán csak idő kell még neki. Teljesen mindegy. Társ mindenképp kell neki.
2017. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Feltétlen vegyél.Nekem 3 fiú malackám van,néha kisebb balhék vannak ,de komolyabban még nem bántották egymást.Barátságosak,ha nyitva a ketrec és szólok nekik akkor szaladnak hozzám :) Szerintem jobb lenne neki társaságban :)
2017. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! én csak attól félek,hogy a nagyobb bántaná a kisebbet. Szerintetek?
2017. jan. 17. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fogja :) én négy éves mellé vettem egy fél evest, jól kijönnek.
2017. jan. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy tenyésztőtől vedd a másik malacot, vagy fogadj örökbe a Tengerimalacvédőktől.

Ez esetben tudsz próbatársítást végezni: elviszed a malackádat a tenyésztőhöz/örökbeadóhoz és egy semleges helyen rövid időre összeengeditek az új malaccal. Ha ott jól kijönnek, akkor feltehetőleg később sem lesz baj.

2017. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél. Társas állatok, párban kell őket tartani.
2017. jan. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél mindenképp.

De én is azt ajánlom,hogy tenyésztőtől vedd,valószínűleg egészségesebb és hosszabb életű lesz úgy,hogy figyelt a tenyésztő a genetikára. Kereskedésben simán árulnak olyan almot,ahol a szülők testvérek voltak(és esetleg már a szülők is beltenyészetből valók voltak)

2017. jan. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél, ha nagyon domináns akkor ivartalaníts és hozz mellé egy csajszit, egy fiú-több lány felállással akár 4-5 malacig is lehet bővíteni ha van hely.
2017. jan. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ühüm vegyél mellé :)

A malackák elég félénk állatok szóval türelem még egy kis idő és lesz minden.

2017. jan. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!