Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vad patkány háziállatnak?

Rapidio kérdése:

Vad patkány háziállatnak?

Figyelt kérdés

Hallottam este hogy nagyon sír valami.

Hát a cicám játszott egy kb 7-8 cm s kis patkánnyal.

Nekem volt albínó patkányom és meg szeretném tartani.

Sármelléki vagyok szóvak szerintem nem fertőző.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek meg tartsam vagy veszélyes lenne?

Annyira aranyos és engedi hogy simogassam.

A cicától mentetten meg az életét.

Nyílván okos állat és remélem tudja ezek után hogy ne féljen tőlem.



#patkány #vadpatkány #kis patkány #kölyök patkány
2017. jan. 25. 01:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartsd meg. Neki is jobb lesz úgy
2017. jan. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem felejtsd el. Most még kicsi, de ha felnő akkor is benne lesz az ösztön,hiába te neveled. Bármikor megharaphat és nem tudhatod,hogy van e most valami betegsége. Meg szerintem undorító is,egyáltalán nem házba való,de ez csak az én véleményem. Ha annyira szereted a patkányokat,akkor állatkereskedésből szerezz be erre a célre tenésztett patkányt,az még annyira nem is gusztustalan.
2017. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Platypus ***** válasza:
100%
Egy ekkora vad kispatkány nem hagyja, hogy simogasd csak úgy, amennyiben egészséges. Meg lehet őket szelídíteni, de ez egy hosszú procedúra, és nem úgy van hogy befogod és szelíd. Sajnos nagy rá az esély, hogy komoly sérülései vannak a macskától és azért tűri békésen a simogatást.
2017. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Nekem volt vad patkányom. Annyi volt a különbség, hogy neki a szülei lettek befogva, hasonló körülmények között, mint a tied: beszorították őket a kamrába, menekülni nem tudtak, de az illető sajnálta megölni őket, így terráriumba kerültek. nem voltak fertőzöttek, semmi bajuk nem volt. Viszonylag meg is szelidültek. Elvették az ételt, előjöttek és érdeklődtek az ember iránt, meg lehetett őket simogatni, de csak a nyakukat, mellkasukat, azt nem szerették, ha felülről nyúltak hozzájuk, vagy a hátukhoz nyúltak, illetve ha marokra fogták őket. Kb. egy évet éltek terráriumban, de felnőtten kerültek befogásra.

nekem az ő gyerekeikből volt 2 leányzó. Azok teljesen, 100%-ban szelídek voltak, vállamon mászkáltak, meg szabadon a lakásban. Mondjuk sokat foglalkoztam velük, és választási koruktól nálam voltak.

Szerintem, ha tetszik a kispatkány, és szelídnek tűnik, én megtartanám, feltéve, hogy megfelelő helyet tudok neki biztosítani. Elég nagy hely kell neki, nagy a mozgásigényük. Illetve, arra azért készülj fel, hogy lehet, hogy félni fog tőled. Okosak, de akkor is csak egy állat, nem tudja, hogy hálásnak kellene lennie neked azért, mert megmentetted. Amikor elvetted a macskától, azért is lehetett szelíd, mert sokkban volt. Lehet, hogy ez később változni fog.Foglalkozz vele sokat, kínáld óvatosan kézből finomságokkal, és szinte biztosan meg fog szelidülni, ha még ilyen kicsi. Azt nem tudom, hogy lesz-e olyan szelíd, mint az a tipikus "házipatkány", aki rajtad mászkál, jön ha a nevét hallja stb. Szerintem nem. De azt szinte biztosnak tartom, hogy kézből el fogja venni a kaját, és meg lehet majd simogatni, illetve nem fog neked támadni.

2017. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

engedd el szerintem. fogásgban jó eséllyel elpusztul.és simán lehet beteg.

ha szeretnél patkányt,akkor vegyél hobbi tenyészőtől

ki tudja milyen baja lett amúgy,hogy a macskad játszott vele..belső vérzés,törés stb.

2017. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtartod, akkor jó tudni, hogy társas állatok, egyedül ritkán érzik jól magukat.
2017. jan. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha a megtartáson gondolkodsz, mindenképpen egy állatorvosi vizsgálat legyen az első. Ő a fertőzéseket is kizárhatja, illetve azt is, hogy belső sérülései vannak-e esetleg a "játék" miatt.

Eredménytől függően tud segíteni a döntésben.

2017. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ahogy elnézem lehet nem patkány.

Olyan egérszerű és van egy fekete csík a hátán.

Nagyon aktív.

Este nem néztem meg pontosabban csak utána néztem mit hozdoznak a pateszok.

Lehet hogy egy mezei egér?

Jobb szemlélés után olyan 4-5 cm lehet

2017. jan. 25. 11:13
 9/16 A kérdező kommentje:

Van egy 90l s terráriumom abba raktam forgácsot vizet és nyuszi kaját (hasonlít a patkány méreghez)

Nem hinném hogy van valami komolyabb baja mert igen csak eleven.

És a hátát engedi simogatni.

Öcsém kézbe is vette.

Moat jóízűen eszi az almát.

Annyira aranyos.

Elviszem majd dokihoz hévízen van egy állatorvos ő vizsgálta a hörcsögeimet is

2017. jan. 25. 11:18
 10/16 A kérdező kommentje:

Rá kerestem.

90% hogy valami pirókegér

2017. jan. 25. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!