Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik ketrec alkalmas több...

Melyik ketrec alkalmas több (6) degu tartására? Vagy ennyi állattal számolva egy kifutó kellene?

Figyelt kérdés

Ezeket nézegettem:

[link]

[link]

[link]


A történet röviden annyi, hogy már régebb óta keresek magamnak valamilyen megfelelő kisállatot, és tegnap miközben vártam a buszra, gondoltam benézek a közeli kisállat kereskedésbe. Ott megláttam egy degu családot (2 felnőtt és 4 pici). A tartásuk szörnyű volt, se itató, se széna, kaja csak minimális (és az sem tűnt megfelelőnek), ház gyanánt csak egy 20 centi hosszú valamilyen guriga volt betéve, mókuskerék sem volt, és hab a tortán hogy egy 50*50 centi terráriumban voltak, amin nagyon kicsi szellőzőnyílás volt. Elhatároztam, hogy bár alapból patkányon vagy nyuszin gondolkoztam, megmentem őket. Tegnap és ma utánaolvastam alaposabban a tartásuknak, pénzem, időm lenne rájuk, a hímeket ivartalanítanám. Melyik ketrec lenne nekik a legmegfelelőbb? Vagy ha esetleg van valamilyen egyéb ötletetek, azt is szívesen fogadom!


2017. ápr. 9. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] akkor már ez. olcsóbb is,mint amiket mutattál, mivel műanyag,könnyebben tisztítható,és biztos nagyon szeretnék. Nekem is voltak deguim,szerintem megőrültek volna egy ilyen kecóért. :)
2017. ápr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mekkora helyed lenne nekik? Házilag nem tudnátok megcsinálni nekik a ketrecet az alapján, amiket linkeltél?

Mert mindegyik tök jó, csak szerintem elég drágák(bár te tudod,hogy mennyire fér bele), meg annyi a hátrány,hogy nem tudod kihasználni a maximális teret.

De amúgy mindegyik jó a linekltek közül, én az utolsó kettő közül valamelyiket választanám.

ha berendezed nekik, biztosan nagyon örülni fognak,jó helyük lesz nálad.

2017. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még asztalos ismerősömmel beszélek, hogy az alapot mennyiért csinálná meg, mert a polcokat már be tudnám én is szerelni. Viszont hogyha vele csináltatom, akkor később lesz kész, mintha rendelném.

A degukat minél előbb el szeretném hozni, szörnyen vannak tartva, nagy baj lenne nekik, hogy egy kis ideig amig nincs kész/nem érkezik meg a ketrec egy 120-as tengerimalac ketrecben lennének? (Ismerősöm tudna kölcsönadni)

2017. ápr. 10. 13:41
 4/6 A kérdező kommentje:
A hellyel nem lenne gond, szerencsére mindegyik ketrec elférne (sőt, még nagyobb is akár)
2017. ápr. 10. 13:42
 5/6 anonim ***** válasza:

De cuki vagy, jó ilyet olvasni. :)

Ideiglenesen jó lesz az ismerősöd által elhozható tengerimalac ketrec. Amikor elhozod őket utána a napokban keress fel egy állatorvost és mutasd meg neki a kis családot.

Én tengerimalacot hoztam kisállat kereskedésből ott még nem látszott betegnek de amikor haza hoztam rá egy hétre már láttam hogy valami nincs rendben. Sikerült is meggyógyítani akkor és utána még másfél év alatt 4x. Az utolsót már nem élte túl sajnos. :( Végig beteges volt nem is nőt meg akkorára mint kellett volna. Csak másfél évet élt így is de ha nem hoztam volna el akkor csak hónapjai lettek volna aztán vagy meghal vagy kígyó kaja. :(

De remélem ez a kis degu család jó egészségnek örvend. Minden jót!

2017. ápr. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajnálom a malacodat, de legalább melletted jó élete volt.


Egyébként tegnap elhoztam, ma már elvittem dokihoz. A foguk hosszú volt, meg a körmeik, a körmükből vágott, a fogukra meg majd figyelni kell. Ezen kívül, úgy tűnik hogy egészségesek. Illetve az apát ivartalanítani kell, illetve a 4 kicsiből 2 fiú, szóval majd őket is. Egyelőre külön vannak (mármint fiúk-lányok), remélhetőleg nem vemhesült újra az anyuka :/

2017. ápr. 12. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!