Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell ahhoz, hogy elkezdjek...

Mi kell ahhoz, hogy elkezdjek tengerimalacot tartani? Kábé mennyibe kerül mindent beszerezni?

Figyelt kérdés

Most kezdenék el először tengerimalacot tartani, és érdeklődnék, hogy első körben miket kell megvenni. A takarításával tisztában vagyok, illetve hogy kettőt kell együtt tartani, különben magányos. Milyen almot ajánlotok például? Mennyire fontos a fogkoptató kő (mert például erről megoszlanak a vélemények, hogy kell-e vagy sem)

Azt is tudom, hogy általában a ketrechez jár szénatartó és itató is. Milyen szénát és milyen ennivalót ajánlotok neki?



2017. júl. 5. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 100x50 cm ketrecet vegyél neki, de ha rám hallgatsz akkor nagyobbat veszel.

Alomnak forgács tökéletes, viszonylag gyakran kell takarítani majd.

Sokan fürdőszoba szőnyeget raknak a forgácsra, az is teljesen jó.

Fogkoptatóra semmi szükség nincsen.

Széna és víz mindig legyen előtte.Ezenkívül adj neki növényeket.Kertben/mezőn/erdőben stb szedett gazokat vagy akár gyógynövényeket kapjon.

+kaphat tápot(jó minőségüt,olyat amiben nincsenek magvak). De a táp elég ritkán, nem szükséges.

Kaphat még zöldségeket és gyümölcsöket is.A legjobb , ha biot tudsz venni, vagy legalább meghámozod mielőtt odaadod nekik.

A saláta tiltólistás ha nem bio.

A szénából mindegy melyiket adod.De látod majd melyik válik be.Ami nagyon poros és fakó, semmi szaga azok általábn gyagyik.

De ha szép zöld, illatos és nem poros,akkor egész jó minőségű..

Változó , de a legtöbb szénának átlátszó a zacskója, meg tudod nézni mielőtt megvennéd,hogy milyen.

Nekem a fressnapfos vált be, de sok jó fajta van még.

2017. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előttem szólót egy dologban egészíteném ki: ház, bújó. Az enyémek a függőágyat is imádták. Ezeket a dolgokat saját kezűleg is megtudod csinálna, de ha veszed akkor kb 5.000re jön ki.

Én azért este mindig adtam nekik tápot, a legjobb a Versala-Laga Complete és a Cavia Nature táp (keverve kb 2.500 Ft). Jutalomfalatnak lehet adni borsószirmot. Fogkoptató kő felesleges, ők szénával koptatják a fogukat.

Én alomnak betegalátétet használtam és rá a szivacsos fürdőszoba szőnyeget (nekem könnyebb volt tisztában tartani mert a kakikat minden nap lesöpörtem róla). Ha jófogáson vásárolsz ketrecet akkor 10.000ből megúszhatod a dolgot. De ha helytakarékoskodni akarsz akkor két 100as ketrecet egymásra tudsz rakni és akkor nagyobb helyük van a maliknak. Nem költségesek, csak a ketrec az, ami húzósabb árban van, de azt csak egyszer kell megvenni.

2017. júl. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

10*50 és ketrec az ideális nekik. Fogkoptatót vegyél, ha nem teszel be nekik rönkhidat.Az enyémek használják a kő mellé a hidat is koptatásra. A forgács tökéletes. Lehet alá tenni pelletet, vagy rá fürdőszoba szőnyeget.Víz, széna mindig legyen előtte. Szénából én személy szerint a bephar thimy arom ot ajánlom. Tápból a cavia complete a legminőségibb, de az nagyon drága. Én a Chrispy Muslit ajánlom

Remélem tudtam segíteni

Vovok8

2017. dec. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3vagyok bocs 💯*50 es ketrec XD🦄
2017. dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!