Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudnék felnevelni egy...

Hogy tudnék felnevelni egy árva kisegeret? Többi lent

Figyelt kérdés
Ma reggel hozzám került egy kisegér. Kb. 10 napos lehet, a szeme még csukva van. Egy kis bodozban van amit melegítőpatronnal melegítek, kétóránként etetem. Először langyos tehéntejet adtam neki annak ellenére kb. 5-ször, annak ellenére hogy nem a legjobb megoldás de nem tudtam mást szerezni. Délután vettem macskának való tejpótló készítményt, most azt kap. A farka lehet hogy el van törve, kicsit vérzett is de leápoltam betadinnal. Egyelőre eszik rendesen, mosakszik, mocorog, úgy néz ki hogy jól van. Szerintetek lesz esélye túlélni? Illetve mit tudnék még tenni érte?

2017. szept. 3. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ennél többet nem nagyon. Amúgy honnan van? Mert ha a szabadból vigyázz azért vele a betegségek miatt. Egyébként több ilyen ember kéne mint Te! :) #respect
2017. szept. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a fészkét megzavarták, az anyukája elszaladt 3 testvérkéje pedkg meghalt, ő az egyetlen túlélő :( Minden etetés előtt és után is kezet mosok hogy egyikőnknek se essen baja.. Ez pedig alap hogy segítek neki :)
2017. szept. 3. 01:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Macskatápszer jó vagy csecsemőtápszer, 2 óránként etetni, éjjel is.Valami vitamin se ártana neki.13 napos korában lát, 18 napig szoptatja az anyja, onnantól mindent eszik, adhatsz neki magvakat, gyümölcsöt, zöldséget, sajtot, diót, stb.Tálkába vizet, tápszerét is még. Ha már elég érett, míg jó idők vannak, elengedheted, mert rabságban nem élhet. Jól válaszd meg, hol éljen utána, ne olyan helyen ahol mérget ehet, csapdába esik, egérfogóba, macska elkapja, stb. És ahol talál is élelmet majd. Nem könnyű.
2017. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezz meg egy hozzáértő állatorvost hogy mit adhatsz neki.


Nem lesz amúgy semmi baj, tartsd meg csak nagy otthont teremts majd neki.


Nekem is volt már utcán fogott egérkém.

2017. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne nagykorában ne engedd el nem tanulta meg hogy kell a szabadban élni 2 nap alatt elpusztulna
2018. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!