Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl tartása egyedül?

Törpenyúl tartása egyedül?

Figyelt kérdés

2018. febr. 8. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

a nyúl társas állat, néhány európai országban benne is van az állatvédelmi törvényben,hogy NEM lehet egyedül tartani, társsal érzik jól magukat.

pont kész, meg lehet kérdezni minden nap, nem változik.

a legjobb ha alapból tesókat viszel haza(azonos neműeket) és nem kell bajlódni az összeszokatással, hanem együtt nőnek fel, ismerik egymást

2018. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ideig óráig.

Nálam is egyedül van most, de ha elég helyem lesz hozzá, egyből jön a barátnő a kis agglegény mellé. Annyiból esetleg érdemesebb egy nyuszival indítani, mert kettőnél ivartalanításkor kapásból duplázódnak a költségek, illetve előtte jön még az ivarosságból adódó agresszió is. Én a bakom mellé mindenképp örökbefogadni szeretnék majd egy ivartalan csajszit. Így már nem kell végigjárnom majd az ivartalanítással járó esetleges gondokat, ami nőstényeknél elég gyakori.


Száz szónak is egy a vége, párosan szép az élet. Ha nem is tudsz kapásból két nyuszival indítani, idővel mindenképp jó beszerezni egy társat a már meglévő mellé.

2018. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tartósan egyedül semmiképp!
2018. febr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az enyém egyedül van, és semmi baja (fiú lógófülű). Szerintem nem is utál minket, sokat simogatom. Lehet később kellene neki társ de megvan így. És nem, nem vsgyok állatkínzó, hiába hihetitek azt.
2018. febr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A mi nyuszink 3 éves lesz és kezdetben szerettünk volna neki társat, de az állatorvos azt mondta, hogy nem kifejezetten igénylik a társat, inkább szerinte az a fontos, hogy a nyuszi néha kint is lehessen a szabadban, hogy tudjon futkározni, ásni, stb. A mi nyuszink nagyon jól érzi magát, engedelmes és szeret minket. Egyik kollégám vett társat a nyuszijának és annyira utálják egymást, hogy külön ketrecben kell őket tartania, pedig mindkettő ivartalanított is, ha kiengedi őket egymásnak esnek. Szerintem nem minden nyúl igényel társat, de ez csak az én véleményem és tapasztalatom. A mi nyuszink inkább alfahím, így más állatokkal ellenséges, velünk azonban barátságos. Egy nyuszi társ érkezésénél lehet számolnod kell azzal is hogy jelölgetni fogják a "saját" területeiket.
2018. febr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!