Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meddig él egy olyan tengerimal...

Meddig él egy olyan tengerimalac, amelyik egyedül, társ nélkül van tartva? Ki tartott már egy db tengerimalacot, és írna nekem pár sort erről?

Figyelt kérdés
2008. nov. 2. 18:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
75%
Szia!! az én malackám is egyedül van, most egy éves. Nem hiszem hogy korábban halna meg azért mert egyedül van. Nekünk volt párja is sajnos ő meghalt terhességi mérgezésben, és fiút meg nem tűrt meg maga mellett..Szóval lányt nem akartunk mellé még1x, a fiú kiesett...így egyedül maradt. Ha jól van tartva, nem hinném hogy az egyedüllét befolyásolja a korát. Legalábbis remélem...Biztos van aki jobban tudja nálam, kiváncsi vagyok a válaszokra énis.
2008. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%
A tengerimalac társas állat, szociálisan vonzódik a fajtársakhoz. Lehet egyedül is tartani, szegény (nem tehet mást) alkalmazkodik, emiatt nem fog elpusztulni, de ez a fajta tartás nincs összhangban a természetes szükségleteivel. Mint leendő gazdi, fontos a számodra, hogy sokáig éljen. Legyen ennyire fontos az is, hogy hogyan, milyen körülmények között. Teremts olyan feltételeket a számára, amely minél magasabb szintű jólétet biztosít neki, egyik alapfeltétele ennek a fajtárs közelsége. Kedvencként azonos neműeket jó tartani, vedd ezt jótanácsként.
2008. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nekem volt egy drága malackám, ő 8 (!) évig élt, ami igen ritka malacéknál. Ő egyedül volt, mondjuk én nagyon sokat foglalkoztam vele.

Szerintem az életkoruk nem függ egyébként attól, hogy mennyien vannak.

2008. nov. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
62%
Ugyan annyit él szerintem is, olyan 6-10 évig
2008. dec. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszi!!!

Nem szeretném mindig egyedül tartani,lesz majd társa,de most még olyan helyzetben vagyok,hogy nem tarthatok két malacot/külföld/.

2008. dec. 7. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Az én malacom, tinikoromban 7 évet élt, ami teljesen átlagos malacéknál. Egyedül volt, de szinte családtag volt, jött főzni a konyhába, meg tévézett - persze ez neki nem is természetes, és nem is feltétlenül jó. Most is van egy jópár malackánk (10-12), de már kinti 4nm-es kifutóban, szalmabálákból épített várban laknak, nyulakkal és olyan remekül megvannak, hogy öröm nézni.

Látszik, hogy ez az "igazi" élet nekik, nem egy üvegkalitka. Rohangálnak, intézkednek, ahogy az nekik jó.

2008. dec. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem eddig mindig egyedül volt a malacom. Az első 5 évig élt, a második sajnos csak 1 évig mert a hátsó foga túlnőt és belenőt a húsába így vérmérgezésben meghalt (mert amikor észrevettük már késő volt) most pedig a harmadik van, most fél éves. reméljük sokáig velünk lesz
2008. dec. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%
szia az enyém 8 éve egyedül van papagájokkal (2vel)szokott játszadozni meg van óriási pöpde csnálva nekik sokat játszok vele olyan kicsi még alig nőtt igazából remélem jó sokáig élni fog:) <3
2009. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
A mi malackánk már 8 éves és egész életében egyedül volt. Persze mi sokat foglalkozunk vele.:)
2010. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kolibri71 ***** válasza:
Ha egyedül van, azt szokja meg, úgy éldegél, és könnyebb magadhoz szoktatni, kisebb mutatványokra is akár. Bújócskázni szeret, alagutak, ki-bebújókák stb. Neki az a játék, nem a labda. Vagy pl az eledel megszerzése, amiért nyújtózkodni kell, kúszni-mászni érte.
2011. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!