Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Cukormókus vagy görény?...

Diana1234 kérdése:

Cukormókus vagy görény? Melyik éri meg jobban a görény vagy a cukormókus? Én inkább a cukormókus felé hajlanék de akkor görény is szóba jöhet . Mit eszik a cukormókus?

Figyelt kérdés
Magyarországon tudtok cukormokus tenyésztőt? Mekkora ketrec kell a görinek és a cukormokusnak
2019. jan. 9. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem dugnám ketrecbe...
2019. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kettőt nem igen lehet összehasonlítani. Szerintem inkább válassz cukormókust, mint görényt, mivel a görikkel nagyon sokat kell foglalkozni és elég sok hely kell nekik. Ketrecnek legalább 1m3 de inkább nagyobb és naponta több órát nem árt ha kint van a lakásban és tudsz rá vigyázni. Igaz, hogy sokat alszanak, de ha ébren vannak akkor tényleg intenzíven kell rájuk figyelni és sok törődés kell nekik mert nem lesznek kézhez szokva és rohadtul tudnak ám harapni. (A mi görink egyszer átharapta apukám ujját.) Szóval tényleg oda kell rájuk figyelni, nem lehetnek csak úgy el a lakásban mert szeretnek szökni, mindenhova bebújni, felmászni ahová csak tudnak és hidd el, hogy akárhova felmennek, ha gondolnak egyet. Kajából se mindegy mit adsz nekik, csak húst esznek. Ja és szaguk is van rendesen, akkor is ha ivartalanítva vannak. Kb. 10 évig simán élnek, úgy hogy tényleg nagy felelősség egy vadászgörény, nem lehet őket csak úgy lepasszolni ha még se olyan cukik mint ahogy elsőre tűnnek.
2019. jan. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha még kérdés, hogy mit eszik a cukormókus, akkor nem tudsz róluk eleget. Előbb ülj le és olvass el mindent a tartásukról, azután dönts. Gondolom neked sem mindegy, hogy melyiknek mekkora hely kell, mivel eteted, mikor alszik, mennyi foglalkozást igényel, mennyit kell takarítani utána, milyen költségekkel jár, meddig él stb. Elképzelhető, hogy a lakásod nem alkalmas valamelyik tartására, vagy olyan igényük van, amit nem tudsz/nem akarsz teljesíteni. Esetleg olyan tulajdonságuk, ami zavar. A görényeknek pl. van egy jellegzetes szaga, amivel nem mindenki tud együtt élni. És nem tarthatók ketrecben, legfeljebb amíg dolgozol.

Mielőtt döntesz, mindenképp olvass utána, hogy milyen együtt élni az állattal, mire van szüksége, és mit tudsz neki biztosítani egy életen át, akár 10-15 évig. Ez alapján dönts, és ne csak arra gondolj, hogy melyiknek cukibb a pofija.

2019. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már eldöntöttem és cukormokus lesz 2db és már utánna olvastam hogy mit esznek.És köszönöm a segítséget a gödi el kapcsolatban. Ha esetleg tudjátok budapesten tenyésztőt vagy állatkereskedőt irjatok
2019. febr. 3. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!