Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi van, ha patkányt tartok,...

Mi van, ha patkányt tartok, de félek tőle?

Figyelt kérdés

Baj, ha sosem érek hozzá? Van egy nagy ketrec, amiben lesz, takarításkor pedig egy dobozba csalom majd be és becsukom és amint végzek visszaengedem.

Szomorú lesz vagy agresszív, ha nem simizem meg és nem játszok vele?


2019. jún. 26. 07:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szóval még meg sincs az állat, de már tudod, hogy felni fogsz tőle. Akkor mi a halàlnak veszel így állatot?

Egyébként társas állatok, egyedül nem is tartható.

Sztem nincs így értelme, el fog vadulni..

2019. jún. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól lesz szomorú vagy agresszív, ha nincs fajtársa. A patkányt legalább párban kell tartani. Egyébként neked lesz nyűg, hogy takarítani kell utána, naponta foglalkozni kell vele, miközben nem is kedveled.
2019. jún. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Félek, hogy megharap, annyi rémsztorit olvastam.

Azért szeretnék, mert nagyon aranyosak, de csak nézni aranyos:)

Meg úgy tudom tovább él, mint a hörcsög, mert az már volt, sokat foglalkoztam vele, de fél év után meghalt:(

2019. jún. 26. 07:49
 4/20 A kérdező kommentje:

De szeretném, én nem tudok nem szeretni egy jószágot.

Akkor kettő lesz vagy akár 3. Fiú vagy lány a barátságosabb? Esetleg van olyan fajta, ami alapból emberhez szokottabb, nem harapós?

2019. jún. 26. 07:51
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne tarts így patkányt. Bármikor előfordulhat, hogy kézbe kell fognod (pl. betegség, állatorvos).

Eleve kézhez kell szoktatni.

Olyan állatot tarts, amitől nem félsz.

2019. jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Gondoltam vki megnyugtat, hogy nem kell tőle félni:(
2019. jún. 26. 08:31
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
"csak nézni aranyos:)" Nézegetni a dísztárgyakat szokás. Az állat nem dísztárgy.
2019. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik állat megharaphat. Nyilván ez fájdalmas, de pont azért fontos foglalkozni vele, hogy megszokja, hogy kézben van, valamint, ahogy már írták, elvadul.

De szerintem ilyen hozzáállással inkább ne tarts semmilyen állatot.

2019. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Jah, rendesen szocializált disz (csuklyás) patkány ritkábban harap, mint egy macska.

Ha rendesen szocializált példányt akarsz, akkor ne állatkereskedötöl vegyél, hanem olyan tenyésztőtől, aki direkt társállat patkányt tenyészt. Töle szocializált állatot fogsz kapni, az meg nem harap. Söt.

2019. jún. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudnánk megnyugtatni? Ha annyira félsz a harapástól, hogy már előre tudod, hogy a saját házikedvencedet nem mered majd megfogni, szerinted változtatna valamit, ha itt egy idegen leírná, hogy nyugi, nem fog megharapni?


Rengeteg aranyos állat van, ami tovább él, mint egy hörcsög. Válassz olyat, amitől nem félsz, mert a patkánnyal is kiszúrsz, ha nem bírod rendesen gondozni. Biztos, hogy lesz olyan az élete során, amikor kénytelen leszel kézbe venni, és ha nem szoktattad hozzá, akkor bizony megijed és védekezik. Nem azért, mert a patkány agresszív állat, hanem mert nem ismeri a helyzetet és máshogy nem képes védekezni.

2019. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!