Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól gondolom, hogy az alábbi...

Jól gondolom, hogy az alábbi kutyáknak egymáshoz képest mennyi a mozgásigényük? (Néhány plusz kérdés még alább)

Figyelt kérdés

Ha sorrendbe kellene állítani nagyjából ezeknek a kutyáknak a mozgásigényét, akkor jól gondolom, hogy a berni pásztornak van a legkevesebb (avagy ő a legnyugisabb), utána a német juhásznak már több, majd jön a sheltie és végül a golden retriever? Ez így nagyjából helytálló? Német juhászunk volt eddig, ez a viszonyítási alapom. Tudom, hogy minden kutya más, de próbálom kideríteni melyik kutyának tudnék elegendő mozgást biztosítani, tekintetbe véve hogy nem vagyunk túl sportos család.


Valószínűleg a tavasszal/nyáron már lenne újra kapacitásunk egy kiskutyára, és most nagyon belelendültem a számunkra tökéletes fajta megtalálásába (menhelyi kutyán is gondolkozom, de mindenképp kölyköt szeretnék, egy keverék esetében az meg elég lutri hogy mekkora lesz, milyen természetű, örökölt-e valami betegséget stb). Nagy kertes házban élünk, a német juhászaink bőven jól érezték magukat kint, csak ritkán jöhettek be a házba ha nagyon meleg vagy hideg volt, de akkor sem szerettek sokáig bent lenni.Ez így oké is volt, viszont most elgondolkodtam, hogy milyen jó lenne, ha napközben bent lehetne velem egy kutya, akár a szobámban, a legtöbb kutyafajtához oda is írják hogy szeret bent lenni a gazdival.

Napi 1-2x tudnék vele fél-egy órákat sétálni, plusz kint az udvaron játszani, tanítani, bent addig dögönyözni amíg óhajtja, valamint hétvégén vinném kutyaoviba/suliba, meg heti néhány alkalommal, ahogy az időm és az időjárás engedi kutyafuttatóba. Sajnos a családból senki más nem vinné el sétálni, max apám de ő is csak velem együtt, vagy jönne ő is a kutyasuliba, de külön nem nagyon foglalkozna vele senki sajnos, pedig sokkal egyszerűbb lenne (suli, munka, edzések és különórák mellett tényleg nem fogok tudni napi három órákat sétálni vele) :(

Szóval a kérdésem igazából az lenne, hogy szerintetek egy goldinak elég lenne ennyi séta pl vagy szétszedné a szobámat? Tudom, hogy vannak nyugodtabbak is közöttük. A sheltie-nek nagyobb a mozgásigénye gondolom. Berni pásztor lenne még a szívem csücske, de a kis medve testét nem lakásba tervezték, és félek hogy egyedüli kutyaként sokat unatkozna kint.

Annyi még, hogy egy német juhászhoz képest pl mennyire hullik egy goldi szőre? Anyám biztos infarktust kapna a sok kutyaszőrtől, habár van bent egy cicánk xD Rendszeres fésülés mellett lehet gond ebből?


Uh valamint még annyi, hogy ha szerintetek egy goldinak ez kevés, akkor tudnátok ajánlani más közepes-nagy testű, rövidebb- félhosszú szőrű kutyát, akit esetleg lakásba is be lehet engedni (bár ezt eleve lehet meg sem engednék) és hasonlóan nyugodt, barátságos fajta, mint a berni pásztor (csak kisebb ugye) de bírja a kinti éjszakákat azért. Már szerintem mindent végignéztem, de az összes nekem tetsző fajtához az van írva, hogy kinti-benti tartás javasolt és nagyon aktív fajta, nem bírja egyáltalán az egyedüllétet.

Bocsánat a sok kérdésért, de elég tanácstalan vagyok, és szeretnék jól dönteni.



2019. szept. 3. 18:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy szoktam a környékünkön biciklizgetni (10-15 km heti 2-4 alkalommal) és ha már bírja a strapát és szépen tud mellettem sétálni, akkor szívesen vinném magammal, meg akár rövidebb távú futásokra is (most kezdeném és még nem nagyon bírom, de biztos motiválna ha lenne kivel járnom futni), valamint nyáron úszni. A berni bírná egyébként az ilyeneket? Nem túl megerőltető számára és az ízületeinek?
2019. szept. 3. 18:18
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább

Berni > golden > német juhász/sheltie. Utóbbi sok mindentől függ, ha munkavonalas a német juhász, akkor ő igényel több fárasztást.


Az előző kutyánk berni volt most golden van. Annyi szent, ha lakásban tervezed tartani, 3-4 alkalommal kell levinni mert el kell végeznie a dolgát. Hosszú dupla szőrzetük van ami nagyon durván képes hullani mindenfelé. Nekünk kinti (volt) mindkettő. Szerintem érdemes lesz évente 4-5 alkalommal elvinni kozmetikushoz. Nem azért mert annyira hihetetlenül nagy gondozást igényel a szőrük, hanem mert konkrétan bele lehet fulladni a szőrbe. A kutyakozmetikus meg rutinosan fogja kiszedni belőle az összes szőrt szóval valamennyire kezelhető lesz. De ruhából könnyebb kiszedni, mint a rövid szálakat amik beleállnak a szövetbe (tehát alapos fésülés mellett kevésbé látszódik meg. Nem tudom mennyire érthető :D)


Ha napi fél-1 órát sétálsz vele plusz 1-2 órát még rászánsz (játék, tanítás, aktívabb fizikai fárasztás - itt nem kell olyan mély dolgokra gondolni, mint a német juhásznál) akkor tökéletes választás a golden retriever

2019. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%

"Sajnos a családból senki más nem vinné el sétálni, max apám de ő is csak velem együtt, vagy jönne ő is a kutyasuliba, de külön nem nagyon foglalkozna vele senki sajnos, pedig sokkal egyszerűbb lenne (suli, munka, edzések és különórák mellett "

Gondold át még egyszer a kutyavásárlást. Bármilyen fajtáról is lenne szó.

2019. szept. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es, köszönöm a hasznos tanácsot!

Nem munkavonalú volt egyik nj-nk sem, és elég nagy volt a mozgásigényük, konkrétan egész nap képesek voltak labdázni, ellenben nem szedték szét a kertet ha unatkoztak. Gondolom a goldinál is személyisége válogatja, hogy mennyire tudja elfoglalni magát amíg pl napközben egyedül van kint a kertben. Több ismerőst is megkérdeztem, akiknek goldijuk (vagy goldi keverékük) van, és mindenki azt mondta nem mozgatják őket halálba, ahogy a neten írják, napi egy óra séta+játék kombóval tökéletesen elvannak, amúgy meg egész nap alszanak.

A szőrözés nem tudom mennyire lenne probléma, a macska is folyamatosan vedlik, mégis 2-3 hetente porszívózunk csak és bőven elég annyi is :D Nem tartanám csak bent a kutyát, nyilván, inkább csak olyan...bejöhet délután meg este, hogy velünk lehessen, de pl nyáron amikor kint van egész nap a család akkor felesleges lenne bejönnie :D


3-as: Tudom, én is neccesnek érzem ezt a dolgot, lehet inkább megvárom, míg befejezem a sulit a nyáron, és utána már csak a meló és edzés fog maradni :)

2019. szept. 4. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!