Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális az, ha a mama kutya...

Normális az, ha a mama kutya felöklendezi a megevett ennivalót a kiskutyáknak, azok pedig azt eszik?

Figyelt kérdés

2 éve tenyésztek, eddig ez a második almom, de ilyet még nem tapasztaltam, és nem is hallottam róla. Próbáltam állatorvost felhívni, ő mit mond erre, de nyaral, és nem elérhető.


A mama nagyon sokat eszik (dupla adag egy evésre), minőségi extra prémium tápot, rizzsel, hússal. A kicsik most 4 hetesek, én már 1 hete etetem őket.


Eddig is "hányt" (rágatlan, a gyomrában megdagadt és felpuhult eledel egy nagy gombócban ki jött), de én azt mindig felszedtem.

Amikor ma enni adtam neki, rá egy órára láttam, hogy felöklendezi a gombócot, kiteszi a kiskutyáknak, azok meg nagy élvezettel eszik. Nem lesz semmi gond ebből? Nagytestű kutyáról van szó.


2010. júl. 17. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Most nem azért, de ha a tenyésztő lennél, akkor tudnád. Te nem vagy se tenyésztő, és a kutyákhoz sem értesz.


Javaslom nézz meg egy farkasokról szóló természetfilmet, ahol a nőstény a kicsinyeit eteti. Nagyon tanulságos lesz.

2010. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez természetes...
2010. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos soha nem találkoztam még ilyesmivel, sem a fajtára vonatkozó szakirodalomban, sem ismerősöknél... 2 éve tenyésztek, sokat kell még tanulnom. Miért gond az, hogy segítséget kérek, mert valamit nem tudok...

Lehet szaporítózni, mocskolódni, de előre leszögezem, össz vissz 2 kutyám van, mindkettő vezető kennelekből, tenyésszemlézettek, szűrtek diszpláziára és ED-re, illetve néha kiállításokra is elmegyünk... A kölykök pedig kapnak tk-t is.

2010. júl. 17. 16:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez igaz, onnan ered,hogy a farkas,mint ragadozo,nem kap rendszeresen enni a gazditol... ha elelemhez jut, zabal, aztan kesobb kioklendezi, hogy masoknak is jusson. :-)
2010. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%

Figyelj, én nem tenyésztek. A mi kutyánk soha nem szaporodott, nem voltak kölykeink. Ennek ellenére, azért ilyen alap dolgokat tudok még én is .


Hogy akarsz úgy tenyészteni, hogy nem vagy tisztában a dolgokkal?

Ha én egyszer tenyésztésre adnám a fejem( nem tenném, mert én tudom, hogy nem értek hozzá, és valószínűleg se pénzem se tudásom nem lesz elég ahhoz, hogy igazi tenyésztő legyek) akkor azaz első, hogy amit csak lehet megtanulom előre, és nem menet közben kérdezem meg az interneten.


Nem okoskodni, vagy kötözködni akartam, de mi lesz ha valami komoly gond lesz? Akkor mit csinálsz majd?

Amúgy is, egy kan és egy szuka, az nem tenyészet...

2010. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A ragadozók így szállítják haza a zsákmányt a kölykeiknek,hiszen nincs kezük.

Ne aggódj,nincs semmi gond,természetes dolog.

2010. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem egy kan és egy szukám van, hanem két lányom, az egyik 2, a másik 4 éves. A picik papája elég híres kan Szerbiában, oda vittük kifedeztetni... Nekem nem kell kan kutya, éppen elég az "erényeikre" a környéken portyázó kutyák miatt vigyázni.


Mondom, előtte ilyet soha nem tapasztaltam, és sehol sem olvastam... A dolog egészen visszataszító volt számomra, és nem tudtam a kicsik elöl idejében összeszedni a felöklendezett ennivalót, féltem, hogy valami bajuk lehet tőle.

2010. júl. 17. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:
88%

miért kell leszólni? mert szerintetek a mára neves tenyésztők is úgy kezdték, hogy megvettek egyszerre 5 kutyát, aztán hajrá?

miért ne kérdezhetne itt, ha meg van a lehetősége. Pont van valahol itt egy olyan kérdés, hogy a férgek élnek e még, amikor kijönnek a kutyából. Meglehetett volna nézni az interneten. De, a kérdezőnek kézenfekvőbb volt, hogy itt megkérdezze, és?

Kedves kérdező, sok munka és tanulás áll még előtted, sok sikert kívánok. Azért azt megoszthatnád velünk, milyen fajtákat tenyésztel.

2010. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!