Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok olyat komondorról,...

Hallottatok olyat komondorról, hogy a gazdájára, gyerekekre támadjon, idegen helyen váratlanul, ok nélkül megfogjon valakit, és ennek ellenére, a területét ne védje, és onnan megszökjön, úgy, hogy ilyennek született?

Figyelt kérdés
A szomszéd utcában lakik egy ember, ő mondta ezt, mesélt történeteket, ilyen elmebeteg komondorokról. Neki nincs és nem is volt ilyen fajta kutyája, régebben pireneusi hegyikutyát tartott, most egy tacskókeverék, és egy foxikeverék kutyája van. Szerintetek igazat mondott, vagy csak okoskodott? Azt mondta, hogy a tenyésztők elrontották a fajtát, külalak szerint kezdték szelektálni, és így bevontak a tenyésztésbe ilyen gyenge idegrendszerű (vagy nem tudom, hogy szokták az ilyet nevezni) egyedeket. De én ezt nem nagyon tudom elhinni...Olyan furcsa, bár nekem is mondták már, hogy a komondor egy hülye kutya, de én azt hittem, hogy a területét agresszíven védelmezi, és azon kívül, visszafogja magát. És főleg, hogy ok nélkül a gazdájára, gyerekekre (főleg a család gyerekeire) nem támad! Azt hallottam, hogy csak akkor támadja meg a gazdáját, ha az megveri, láncon tartja, bezárja. És főleg, hogy a területét miért nem védi, miért nem meri megállítani a betolakodót, ha a gazdájának is simán nekimegy. És miért támad gyerekekre, amikor (állítólag) legendás a gyerekszeretete? El tudjátok ezt képzelni? Na mindegy, én nem értem....... Magyarázzátok el, légyszíves! Köszi, tapasztalt kutyások, esetleg komondorosok, a véleményeket!
2010. júl. 17. 21:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondott igazat. Ok nélkül soha nem támad egy kutya sem. Mindig a gazda a hibás, aki nem tudta megnevelni.


Naná ok nélkül...mindig minden kutya támadás után ezt mondják ok nélkül, csak épp láncon volt, csak épp verték, csak épp soha nem fegyelmezték.

2010. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem így van! Hallani tvben is, hogy megharapott egy ilyen-olyan "harci kutya" kisgyereket, de azt persze nem mondják hozzá, hogy eddig a kutya egy 2 méteres láncon töltötte az életét embert meg akkor látott mikor eszükbe jutott egy kis maradékot odadobni elé...

Tényleg lehetnek ideggyenge példányok, de azok a szaporítók kezei közül kerülnek ki! Jól meg kell nézni honnan veszel kutyát. Neveléssel és szocializációval normális kutya lesz belőle, ezek nélkül meg bármilyen fajta kutya hirtelen reakcióból csinálhat ilyesmiket.

2010. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ez inkább a Kuvaszra igaz. Sajnos nála inkább előfodul.
2010. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rotim van, tudod hány iyet mesétek nekem? Ha tudnád! Már könyvet írhattam volna "Kitaált kutyatámadások" címen!
2010. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Nincs olyan kutya, aki "így születik", csak akit az elmebeteg gazdája helytelen tartással és neveléssel ilyenné tett. Aztán persze a kutyát altatják el, vagy verik félholtra a gazdája hülyesége miatt. Egy komondor, dobermann, roti, pitbull stb. is lehet szelíd, mint egy bárány, csak helyesen kell vele foglalkozni.
2010. júl. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én találkoztam jó helyen lakó kutyaértők által tartott kutyáról aki születése óta gyenge idegrendszerű, labilis kutya volt.

regen kutyázok meg a gazdái is, de ő volt a hamis kutya példaképe, csóválta a farkát, lelkes volt amikor meg tök nyugodtan felé nyultam odakapott a kezemhez, aztán mintha mi sem törtlént volna folytatta a dolgát.

És a családtagokkal sem kivételezett akkor kellett mennie amikor megkapta az egyik gyereket.

Tudom, hogy szépen és következetesen nevelték a kutyát,ahogy a többit is, de ez GYP-s volt. nem nagyon tudtak csinálni vele semmit, a gazdája sem értette.


Nem a komondorhoz kötném ezt a viselkedést, de szerintem van ilyen.

2010. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen jó egy fajta, akkor is lehetnek selejtes egyedek.

Ok nélkül semmilyen kutya nem támad, legfeljebb te nem tudod vagy félreértelmezed az okot.

Olyan fajta nincs amelyiknek minden példánya egyforma lenne! Attól hogy 99 szereti a gyerekeket, még lehet 1 aki utálja.


Nekünk volt komondorunk. Láncon voltak mert a kapu nyitva volt a tehenek miatt. Nagyobbak volták nálam mégis imádtak engem. Volt kuvaszunk is. Nagyon szerette a szüleim de a nagynénit megtámadta. Ok nélkül? Végülis a néni csak goromba volt vele kiskorába, és megrúgta. A legtöbb embernek ez nem túl durva ok és el is felejtik. De egy kutya sosem csinál ok nélkül valamit.

2010. júl. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Én is nehezen tudnám elképzelni, hiszen jól kitenyésztett fajta a komondor, a pásztorok biztosan kíméletlenül kiszelektálták az ideggyenge kutyákat, így lett a fajta olyan, amilyen.
2010. júl. 18. 02:06
 9/16 A kérdező kommentje:

22:15

Milyen fajtaájú kutya volt az?

2010. júl. 18. 02:07
 10/16 A kérdező kommentje:
A kuvaszról is azt hallottam, hogyha láncon tartják, bezárják, elhanyagolják, vagy megverik, akkor lesz agresszív, harapós, kiszámíthatatlan, "hamis".
2010. júl. 18. 02:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!