Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslak? Eredet kerdes?

Vizslak? Eredet kerdes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kerdesemhez kicsit melyebb vizslaismeret szukseges 😀 esetleg ha a valaszotokat linkkel, vagy barmilyen forrassal ki tudnatok egesziteni, azt nagyon megkoszonnem.


A kerdesem, hogy a mai vizslak kialakitasaban milyen fajtak jatszottak szerepet. Az altalanos vizslakon tul, pedig kifejezetten a nemet, illetve a francia eredete erdekelne. Annyit mar sikerult talalnom neten, hogy a nemet vizslaba igen eros a pointer bekeveres, viszont a franciarol ilyen jellegu leirast sehol se talaltam.

Plusz amit meg nem talaltam, hogy nagyjabol mennyi idos maga a vizsla, mint fajta, hogy hany szaz eve kezdtek el a celiranyu tenyeszteset. Illetve, hogy mely orszag volt az elsok kozt, es melyik orszag vizslaja jatszik szerepet a tobbi nemzet sajatjanal. Ha van barkinek ezekrol adata, ismerete, kerem ne tartsa magaban



#vizsla #nemet vizsla #francia vizsla #fajtaeredet
2019. nov. 7. 08:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tudok, hogy a vizsla az lényegében ugyanaz a kategória, mint a pointer, csak magyarul. Külföldön a német vizslát is german short haired pointernek hívják. Így űgy gondolom, hogy inkább közös eredetről van szó, mint keveredésről.
2019. nov. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a rövid szőrű magyar vizsla valamikor a középkor derekán alakult ki a mára már rég kihalt pannon kopó és nyugati (feltehetőleg német) vizslák keresztezéséből. A drótszőrű magyar vizsla pedig a XX. század elején lett létrehozva a rövid szőrű magyar vizsla és a drótszőrű német vizsla keresztezésével. A pannon kopóból alakult ki az erdélyi kopó is (bár egyes feltételezések szerint egy és ugyanaz). A pannon kopó pedig talán a honfoglalókkal együtt jött vagy itt találták a Kárpát-medencében élő akkori népek kutyájaként.


A honfoglalóknak valószínűleg csak két fajtájuk volt, a kuvasz és a magyar agár. A komondorral kapcsolatban kérdéses, hogy a magyarokkal jött (esetleg korábban a hunokkal/avarokkal), vagy a kunok hozták be. Mindenesetre ez a három ősi fajtánk van, esetleg még a pannon kopó. A többi magyar fajta a középkor és az újkor során alakult ki.

2019. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!